20 ogledov

Rekordni 103 goli za naslov prvaka

Premier League 2010 prvak Chelsea pokal
1/14
Z zmago 8:0 in s skupno 103 zadetki v 38 kolih so nogometaši Chelseaja osvojili naslov prvaka Anglije. Poglejte v videu. Manchester United je za njimi le točko. Zadnjo tekmo sezone je dobil s 4:0.

Chelsea je na veličasten način osvojil četrti naslov prvaka Premier League. V zadnjem kolu so Wigan premagali z neverjetnih 8:0. Mrežo gostov je že v sedmi minuti načel Nicolas Anelka, sredi prvega polčasa pa je z bele točke na 2:0 povišal Frank Lampard. Kar je sledilo v drugem polčasu, je bila le še poezija nogometa. S tremi zadetki je izstopal Didier Drogba, ki je tako sezono kot prvi strelec angleškega prvenstva končal z 29 goli. Chelsea jih je na 38 tekmah dal kar 103. Pred skoraj 50 leti je nazadnje ekipa dosegla več kot 100 golov (Tottenham leta 1963). Za Chelsea je to prvi naslov po letu 2006, pred tem pa so bili prvaki tudi v letih 1955 in 2005. Letos lahko dobijo še en pokal, če naslednji vikend v finalu pokala FA premagajo Portsmouth.

Arsenal je z zmago 4:0 nad Fulhamom potrdil tretje mesto in Ligo prvakov. Četrtouvrščeni Tottenham pa si je v zadnjem kolu privoščil poraz z 2:4 proti Burnleyju. Slednji so ob Hullu in Portsmouthu izpadli iz Premier League.

Medtem ko se je na Stamford Bridgu dogajala golijada in začelo veliko slavje, so nogometaši Manchester Uniteda sicer zabijali Stoku (4:0), a za njihov četrti zaporedni naslov Londončani pač to nedeljsko popoldne ne bi smeli zmagati.

"Težko smo tri sezone gledali, kako je pokal dvignil Manchester. Danes oni gledajo nas. Dobili smo ga nazaj. To smo si res želeli in to smo uresničili. Sezona je bila polna vzponov in padcev, a na koncu je nagrada naša," je v prvi izjavi po dvigu pokala pripovedoval John Terry. Carlo Ancelotti je tako na najlepši možni način po 33 letih igranja in treniranja v Italiji začel svojo epizodo v Angliji. "V slačilnico je prinesel mir, dobro vzdušje in pravi zmagovalni duh," o trenerju Ancelottiju pove Terry.

Poglejmo vrhunce tekme Manchestra in Stoka, ki so jo domači dobili 4:0.

Štiri zadetke so za konec sezone zabili tudi nogometaši Arsenala. Poglejmo.