14 ogledov

Remi Milana s predzadnjim

Ruben Olivera
1/21
V 20. kolu Serie A je vodilni Milan na gostovanju pri doslej predzadnjemu Lecceju iztržil mršavo točko. Ob edinem zadetku Palerma podal Josip Iličić, debitiral pa je Siniša Anđelković.

Na zadnji tekmi kola je Milan, ki je igral brez Robinha in Andree Pirla, proti predzadnjemu Lecceju, ki pa po novem ni več predzanji, na gostovanju iztržil le točko. Kljub temu rdeče-črni ostajajo vodilno moštvo lige. Za ekipo Massimilliana Allegrija je vodilni zadetek dosegel Zlatan Ibrahimović v 49. minuti po strelu z 20 metrov, izenačil pa je Ruben Olivera v 82.

Samir Handanović in soigralci si manejo dlani, saj so Genoo, pri kateri Eneja Jeleniča ni bilo v ekipi, ukanili s 4:2 in skočili na osmo mesto lestvice. Chievo je remiziral pri Catanii. Po zmagi nad Sampdorio se je povzpel tudi Lazio. Volej Alberta Aquilanija 11 minut pred koncem in gol Alessandra del Piera pa sta poskrbela za Juventusovo zmago z 2:1 nad Barijem.

"Slovenski" Palermo je ostal brez točk v otoškem obračunu proti Cagliariju. Rožnati so izgubili z 1:3. Josip Iličić je podal za edini gol Javierja Pastoreja. Igrala sta tudi Armin Bačinović in Siniša Anđelković, ki je zaradi težav s poškodbami in kartoni debitiral za svoje novo moštvo, navijači pa so ga celo izbrali za igralca tekme. Jasmin Kurtić je obsedel na klopi za rezervne igralce.

Rene Krhin je z Bologno sicer pripotoval v Milano, kjer ga je skupaj z njegovim moštvom čakala tekma proti nekdanjemu klubu Interju, toda mladi vezist je nato izpadel iz ekipe za sobotni obračun, na katerem pa njegovi soigralci niso imeli niti najmanjših možnosti. Dejan Stanković in Diego Milito sta gostom presodila že v prvem polčasu, nekaj smetane na torto pa je do konca z dvema goloma dodal Samuel Eto'o. Nerazzurri so s tekmo manj zdaj (le?) osem točk oddaljeni od prvega mesta.

Napoli je zapravil veliko priložnost, da še bolj pritisne na vodilni AC Milan, potem ko so južnjaki doma le remizirali s Fiorentino (0:0). Sinjemodri so se mučili brez kaznovanega Mareka Hamšika, za nameček pa je igrišče poškodovan zapustil še branilec Gianluca Grava.

Lopez (29, 11-m); Pellisier (65)
Boštjan Cesar je odigral vso tekmo za Chievo, Bojana Jokića ni bilo v ekipi.

Cesena : AS Roma 0:1 (0:0)
Pellegrino (89, a.g.)

Genoa : Udinese 2:4 (1:1)
Milanetto (45) Destro (58); Armero (27), Di Natale (56), Sanchez (70), Denis (90)
Samir Handanović je začel v prvi enajsterici Udineseja in branil vso tekmo.
Eneja Jeleniča ni bilo v ekipi Genoe.

Juventus
: Bari 2:1 (0:0)
del Piero (43), Aquilani (79); Rudolf (57)

Lazio : Sampdoria 1:0 (0:0)
Kozak (84)

Napoli : Fiorentina 0:0

Inter Milan : Bologna 4:1 (2:0)
Stanković (20), Milito (30), Eto'o (63, 72); Gimenez (77)
Krhina (Bologna) ni bilo v ekipi za tekmo.

Cagliari : Palermo 3:1 (1:0)
Matri (23), Nocerino (47, a.g), Biondini (54); Pastore (50)
Josip Iličić je igral do 70. minute, v 50. je podal za gol Pastoreja, Armin Bačinović je igral do 58. minute, Siniša Anđelković je igral vso tekmo. Jasmin Kurtić je tekmo preždel na klopi.