19 ogledov

Roma: "Borili se bomo do konca"

1/13
Šest minut je v 37. kolu Serie A Roma izgubljala proti Cagliariju, kar bi - ob zmagi Interja - pomenilo, da so črno-modri že prvaki. Roma je naposled zmagala, o prvaku pa bo odločalo zadnje kolo.
Luca Toni bo po koncu sezone ostal brez kluba. Napadalec trenutno kot posojen igralec Bayerna nastopa za Romo, a kot pravijo informacije iz klubov, ga ne želijo več niti v Münchnu niti v Rimu. "Toniju z nami poteče pogodba in je ne nameravamo podaljšati. Mislim, da je njemu in njegovemu zastopniku to kristalno jasno," je dejal direktor Bayerna.

Francesco Totti je dvakrat zadel za Romo - najprej iz igre, nato še z enajstmetrovke - in Rimljanom zagotovil zmago, ki je odločitev o naslovu prvaka podaljšala do 38., zadnjega kola Serie A. Ko so gledalci na tekmi Interja in Chieva izvedeli, da Cagliari v 73. minuti vodi, je stadion izbruhnil od navdušenja, a iz te moke ni bilo kruha. Še več, Inter je zakockal tri zadetke prednosti in dovolil, da so se Verončani vrnili na 4:3. Inter in Romo tako pred zadnjim kolom ločita dve točki.

"Borili se bomo vse do konca, saj se borimo z nezemeljskim nasprotnikom," je po tekmah predzadnjega kola dejal trener Rome, Cladio Ranieri. "Kot vsaka velika ekipa tudi mi krotimo čustva in pritisk. Težko je. Naslova pač nikoli ni lahko osvojiti," pred zadnjim kolom napoveduje Interjev Dejan Stanković.

Milan in Juventus sta izgubila. prvega je ugnala Genoa, drugega pa Parma.