11 ogledov

Roma izgubila točke v boju za naslov

1/20
V 35. kolu italijanskega državnega prvenstva je Roma na domačem igrišču izgubila proti Sampdorii (1:2). Jokič in Handanović sta s svojima moštvoma zanesljivo slavila. Inter je po tem vikendu znova na vrhu.
Drugi milanski klub in trenutno tretjeuvrščeni Milan si je privoščil poraz v Palermu z 1:3 in tako slednji za njimi na lestvici Serie A zaostajajo le še šest točk.

Že v 14. minuti je Romo na olimpijskem stadionu popeljal v vodstvo Francesco Totti. Nogometaši Rome so se zaprli in želeli braniti minimalno vodstvo. To jim je uspevalo ''le'' do 52. minute, ko je vratarja Julia Sergia z glavo premagal Giampaolo Pazzini (žogo je poslal med nogama Julia Sergia), ki je izkoristil lepo podajo Antonia Cassana in Sampdorio popeljal do izenačenja na 1:1. Do popolnega preobrata je na olimpijskem stadionu v Rimu Sampdoria prišla v 85. minuti, ko je drugi zadetek dosegel Pazzini. Sampdoria je tako skočila na četrto mesto, ki še vodi v tekmovanje Lige prvakov, medtem ko je Roma izgubila pomembne tri točke v boju za naslov državnega prvenstva in tako Inter znova postavila v boljši položaj.

Juventus je v boju za četrto mesto v Serie A odlično opravil svojo nalogo. Varovanci trenerja Zaccheronija so v Torinu gostili Bari in zmagali s 3:0. Uspešna sta bila Iaquinta v 53. ter 87. minuti in Alessandro del Piero, ki je zabil z bele točke v 69. minuti. Juve je zmagal, a zaostanek za četrtim Palermom znaša štiri točke.

Udinese Samirja Handanovića ni imel težav s predzadnjo Sieno. V Vidmu so s 4:1 nadigrali varovance trenerja Alberta Malesanija. Handanović je branil celotno tekmo. Prav tako je celo tekmo odigral Bojan Jokič, ki je soigralcem Chieva pomagal do gostujoče zmage nad favorizirano Fiorentino (2:0).

Inter slavil, Sneijder se je poškodoval
Jose Mourinho se je določil, da nekaj članov prve enajsterice dobi prosti vikend in je proti Atalanti na zelenico poslal tudi take, ki igrajo manj. Zdelo se je, da se mu bo to maščevalo, saj je Simone Tiribocchi že v peti minuti zadel za 0:1. Diego Milito, eden tistih prvokategornikov, ki so igrali, je kaj kmalu zabil za izenačenje, nakar sta za zmago gol dosegla McDonald Mariga in Christian Chivu. "Za nas je to pomembna zmaga, saj se borimo tudi za naslov prvaka, ne le v Ligi prvakov," je po tekmi razlagal ponavadi rezervist Kenijec Mariga. "Smo odlična ekipa z odličnimi igralci in je težko dobiti priložnost za igro. Vesel sem, da sem jo tokrat dobil." Morda bi bilo za Inter celo bolje, da bi na klopi ostalo še več članov prve enajsterice. Mišico si je namreč poškodoval organizator igre Wesley Sneijder, čigar nastop na povratni tekmi Lige prvakov je tako vprašljiv.