20 ogledov

Roma izkoristila spodrsljaj Interja

1/14
Roma je z 2:1 premagala Atalanto in tako na najboljši možni način izkoristila remi Interja na gostovanju v Firencah ter se povzpela na prvo mesto Serie A. Milan komaj izvlekel točko.

Prvič po osmem kolu Serie A na vrhu lestvice ne kraljuje Inter, temveč Roma. Rimljani so na odmačem igrišču z 2:1 premagali Atalanto in tako na najboljši možni način izkoristili rahel spodrsljaj Interja na gostovanju pri Fiorentini (2:2). Za veliko veselje navijačev Rome tokrat ni poskrbela živa legenda kluba Francesco Totti, ampak Mirko Vučinić in Marco Cassetti. Zaključek italijanskega prvenstva bo torej še zelo napet. V rahli prednosti pa je Roma, ki v nasprotju z Interjem nastopa le v državnem prvenstvu.

Srečanje v Firencah med Fiorentino in Interjem so bolje začeli domači, ki so povedli v 11. minuti z zadetkom Brazilca Keirrisona. V drugem polčasu so nogometaši Interja z zadetkoma Diega Milita in Samuela Eto´oja rezultat celo preobrnili v svojo korist, toda njihovo slavje je bilo zelo kratkotrajno, saj je na 2:2 že minuto pozneje izenačil Kroldrup.

Z remijem se je tako kot Inter moral zadovoljiti tudi njegov mestni tekmec Milan. Rdeče-črni so bili na domačem igrišču proti Catanii po prvem polčasu celo na robu poraza, saj so izgubljali z 0:2. V drugem polčasu je na sceno stopil Marco Borriello in z dvem zadetkom poskrbel, da Milan še vedno ostaja v igri za naslov.

Svojo nalogo so z odliko opravili nogometaši Parme, ki so se z zmago proti Napoliju vključili v boj za mesta, ki še vodijo v evropska tekmovanja. Tekmo so sicer bolje začeli domači, v vodstvo jih je že v tretji minuti popeljal Fabio Quagliarella. Minimalno vodstvo Napolija je zdržalo do 64. minute, ko je na 1:1 izenačil Luca Antonelli, le štiri minute pozneje pa je za preobrat poskrbel branilec Alessandro Lucarelli. Deset minut pozneje je bil rezultat po golu Mareka Hamšika zopet izenačen, toda za končno veselje gostov je štiri minute pred koncem poskrbel Čilenec Luis Antonio Garcés Jiménez.

Sarma slavil, Jokić izgubil
Udinese našega Samirja Handanovića je po veliki zmagi v prejšnjem kolu proti Juventusu tudi tokrat vpisal zmago, ki mu bo še kako prav prišla v boju za obstanek v eliti. Videmčani so v gosteh na kolena spravili Livorno. K zmagi je svoj delež pristavil tudi Sarma, ki je mrežo ohranil nedotaknjeno. Na drugi strani so njegovi soigralci zadeli dvakrat. Veliko slabše pa je šlo reprezentančnemu kolegu Handanovića, Bojanu Jokiću. Nekdanji igralec Hit Gorice je s Chievom klonil proti Palermu (3:1). Kranjčan je v igro vstopil v 65. minuti, ko je bilo srečanje že odločeno.