19 ogledov

Ronaldo Messiju: adijo "Pichichi"

1/7
Cristiano Ronaldo je z dvema goloma v 37. kolu španske lige BBVA najverjetneje že potrdil naslov prvega strelca Primere Division. Real je s 3:1 odpravil Villarreal, Barça pa je remizirala proti Deportivu.

Real Madrid je prišel do nove lahke zmage, potem ko je s 3:1 v gosteh na El Madrigalu potopil rumeno podmornico. Mrežo rumenih je najprej, v 17. minuti tekme načel Marcelo, le pet minut kasneje pa je še 37. ligaški zadetek dosegel Portugalec Cristiano Ronaldo. Na 1:2 je v drugem polčasu znižal Cani, končnih 3:1 za galaktike pa je z drugim golom na tekmi postavil Ronaldo. Ta na lestvici strelcev sedaj vodi z 38. goli, sledi mu Lionel Messi z 31. Portugalcu se tako obeta naslov "Pichichija" (najboljšega strelca španske lige, op. p.)

Barça le do remija na Camp Nouu
Potem ko je že v prejšnjem kolu postalo jasno, da je Barcelona postala novi, stari španski prvak, se je Pep Guardiola odločil, da nekoliko spočije svoje varovance, ki jih konec maja čaka finale Lige prvakov na Wembleyju. Z "B-ekipo" so Katalonci doma remizirali z Deportivom (0:0), Lionel Messi pa ni dobil priložnosti za igro.