387 ogledov

Ronaldo mož odločitve v 95. minuti, Benfica ponižala Barço

cristiano ronaldo Epa
V ligi prvakov so bile na sporedu tekme drugega kroga. Cristiano Ronaldo je v 95. minuti odločil tekmo med Manchester Unitedom in Villarrealom (2:1). Benfica je pred domačimi gledalci visoko premagala Barcelono (3:0). Atalanta je tesno ugnala Young Boys (1:0). Josip Iličić je tekmo presedel na klopi.

V derbiju sredinega sporeda drugega kroga skupinskega dela nogometne lige prvakov je Juventus ugnal aktualne prvake tega tekmovanja Chelsea z 1:0. Nov poraz z 0:3 je doživela Barcelona, tokrat proti Benfici. Atalanta Josipa Iličića in Salzburg Benjamina Šeška sta v drugem krogu nogometne lige prvakov zabeležila zmago.

V skupini H je Juventus z zadetkom Federica Chiese na začetku drugega polčasa ugnal prvake minule izdaje lige prvakov. S tem pa je na vrhu lestvice skupine H s šestimi točkami. Sledi Zenit iz Sankt Peterburga, ki je nekaj ur prej premagal švedski Malmö s 4:0 in ima tri točke. S slabšo gol razliko pa so s tremi točkami na tretjem mestu londonski modri. Zadnji je Malmö brez točke in gol razliko 0:7.

| Avtor: Epa Epa

V skupini F je edini zadetek za Atalanto dosegel Matteo Pessina. Moštvo iz Bergama, za katerega slovenski reprezentant Josip Iličić ni dobil priložnosti za igro, pa se je zavihtelo na vrh lestvice.

Atalanta ima po dveh tekmah štiri točke. Sledi Young Boys s tremi točkami, Manchester United pa je prav tako s tremi točkami tretji (zaradi medsebojnega izkupička proti Young Boys), potem ko je v izdihljajih srečanja zmago rdečim vragom priigral Cristiano Ronaldo (90+5.). Villarreal, ki je z osvojeno točko zadnji, je sicer na Old Traffordu povedel prek Paca Alcacerja (53.), izenačil pa je Urugvajec Alex Telles (60.).

Od Slovencev sta nocoj na klopi tekmo začela Benjamin Šeško s Salzburgom in Benjamin Verbič z Dinamom iz Kijeva, ki je bil nemočen na gostovanju pri Bayernu iz Münchna v skupini E. Bavarci so slavili s 5:0, Verbič pa ni dobil priložnosti za dokazovanje. Dva zadetka je za Münchenčane dosegel Robert Lewandowski (12./11-m, 27.), po enega pa so dodali še Serge Gnabry (68.) in Leroy Sane (74.) Maxim Choupo-Moting (87.).

V tej skupini je nov visok poraz doživela tudi Barcelona proti Benfici. V prvem polčasu je zadetek za Portugalce dosegel Darwin Nunez v tretji minuti, v drugem pa sta za končnih 3:0 zadela še Rafa Silva (69.) in še enkrat Nunez (79./11-m). Na vrhu lestvice v skupini E je Bayern s šestimi točkami, sledita Benfica s štirimi in kijevski Dinamo z eno, na dnu pa je Barcelona brez točke.

Šeško je v skupini G odigral dobre pol ure za Salzburg, ki je zabeležil zmago proti Lillu. Potem ko so na prvi tekmi proti Sevilli imeli na voljo tri najstrožje kazni, takrat so izkoristili le eno, so tokrat po zaslugi dveh prišli do vodstva z 2:0. Obakrat je bil zanesljivi izvajalec Karim Adeyemi. Za Lille je na 1:2 znižal Burak Yilmaz (62.), rezultat pa se nato ni več spremenil.

V tej skupini sta se Wolfsburg in Sevilla razšla z 1:1 po vodilnem zadetku Renata Steffna (49.) za volkove in uspešno izvedeni enajstmetrovki Ivana Rakitića za izenačenje v 87. minuti. Na lestvici je Salzburg na vrhu s štirimi točkami, sledita Sevilla in Wolfsburg s po dvema, na dnu pa je z francoski prvak.