10 ogledov

Ronaldo rešil Real, Barça suverena

Primera Real Madrid Osasuna Cristiano ROnaldo
1/23
Barcelona je na derbiju 35. kola lige BBVA pri Villarreau brez težav slavila s 4:1. Lionel Messi je zadel dvakrat. Real Madrid ostaja točko za njimi, potem ko je Cristiano Ronaldo zadel za zmago 3:2 v 89. minuti.

To je bila težka tekma, saj smo morali obrniti stran po izpadu iz Lige prvakov. Moram čestitati fantom in trenerju, da so se tako hitro pobrali.
Joan Laporta
Barcelona je že v prvem polčasu pokazala, po kaj je prišla na El Madrigal – po nove tri točke v boju za naslov državnega prvenstva. To je po izpadu varovancev Pepa Guardiole tudi vse, kar je Kataloncem letos preostalo. Lionel Messi, Xavi in Bojan Krkić so poskrbeli, da je drugi polčas bil le še formalnost. A lahko bi bilo tudi drugače, saj je Villarreal tekmo začel zelo dobro – Brazilcu Nilmarju sta se v četrti in osmi minuti dvoboja ponudili dve fantastični priložnosti, a njegovi najprej levica in nato desnica nista bili na mestu. Drugi polčas je bil le še formalnost, Llorente je sicer v 67. minuti uspel znižati na 1:3, toda Messi je vse dvome o zmagovalcu rešil tri minute pred koncem tekme.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Po nedeljski tekmi Reala Madrida z Osasuno razmerje na vrhu lestvice Primere ostaja enako kot po prejšnjem kolu, saj so galaktiki zmagali s 3:2. A za točke so trepetali do konca. Gostje so z golom Carlosa Arande na Santiagu Bernabeu povedli v sedmi minuti. V 24. je Cristiano Ronaldo izenačil. 14 minut kasneje je Osasuna spet vodila, a na odmor so odšli z rezultatom 2:2. V drugem polčasu je Real pritiskal. Priložnosti so se vrstile na obeh straneh. Real je odrešil v 89. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi ... Ronaldo.

"Na papirju se je zdelo, da bo to lahka tekma, a se je izkazala za zelo težko. To se v takšnih srečanjih pogosto zgodi. Za zmago moraš pokazati veliko bojevniškega pristopa," je v prvi izjavi po zmagi pripovedoval Ronaldo. "Ta gol je bil najpomembnejši letos, saj z njim ohranjamo upanje, da Barcelono premagamo v boju za prvaka. Vem pa, da se ne bodo zlahka predali."