11 ogledov

Ronaldov dvojček za zmago

Xavi
1/8
Cristiano Ronaldo je bil s svojim 18. in 19. zadetkom v španskem prvenstvu najbolj zaslužen za tesno zmago Real Madrida s 3:2 v gosteh nad mestnim tekmecem Getafejem.

Pri obeh zadetkih Cristiana Ronalda je s podajama sodelovala Nemec Mesut Özil. Pri gol je Portugalec dosegel iz enajstmetrovke, potem, ko je sodnik Alberto Undiano Mallenco po prekršku Maneja nad Angelom di Mario brez pomisleka pokazal na belo točko.

Ronaldo je drugič zadel v 57. minuti, ko si je domači vratar Codina privoščil napako in žogo podal do Karima Benzemaja, ki je podaljšal žogo do Ronalda, ta pa je s svojim 19. zadetkom povišal na 1:3. S tem se je Ronaldo utrdil na prvem mestu strelcev prvenstva, Barcelonin Lionel Messi zdaj za njim zaostaja za dva zadetka. Getafe, ki je zadnje štiri tekme v španskem prvenstvu dobil, je uspel izid prek Albina v 84. minuti znižati, a je beli balet na koncu le vknjižil tri točke, s pomočjo katerih drži zaostanek dveh točk za vodilno Barcelono. Trener Reala José Mourinho je prvič v sezoni na igrišče poslal Brazilca Kakája, ki mu je namenil zadnjih 15 minut.

Cristiano Ronaldo | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Ob rekordu Xavija 2:1 za Barcelono
Čeprav niso igrali kaznovani Gerard Pique, poškodovani Carles Puyol in Lionel Messi, ki je dobil prost večer, je Barcelona v 17. kolu Primere Divison prišla do zmage in novih treh točk. Levante so z dvema zadetkoma Pedra iz drugega polčasa (v prvem Barceloni nikakor ni uspelo prebiti zgoščene obrambe gostujoče ekipe) premagali 2:1. Za Pedra sta bila to sedmi in osmi sezonski gol v prvi španski ligi. Bila je to posebna tekma, vsaj za Xavija. Njegova 549. za ta katalonski klub, s čimer je izenačil klubski rekord Miguelija. "Ponosen sem, da nosim ta dres in da sem izenačil legendo Miguelija," je po tekmi dejal 30-letni Xavi, ki za člansko ekipo Barcelono igra že 12 let. "Z vsem srcem in dušo bom še naprej igral s tem dresom in osvojil čim več lovorik."

Valencia se je utrdila na četrtem mestu, potem ko so trenutno petouvrščeni Espanyol z igralcem manj premagali 2:1 – z zadetkom Juana Mate v drugi minuti sodnikovega podaljšaka. Sevilla je končala niz petih tekem brez zmage, potem ko je Frederic Kanoute zadel za 1:0 nad Osasuno.

Up za galaktike: vrnitev Kakája!
Real Madrid ima pred svojo tekmo 17. kola Primere pet točki zaostanka za še naprej vodilno Barcelono. A odslej bodo močnejši za nekdanjega najboljšega nogometaša na svetu. Po petih mesecih (operacija na levem kolenu) se vrača Kaká. Teden dni že normalno trenira. Sicer še ni stoodstotno, ali bo zaigral že na ponedeljkovi tekmi z Getafejem (v naslednjem kolu pa prav gotovo). "Dolgo ni igral, a že zdaj kaže, zakaj je dobil zlato žogo. Prepričan sem, da nam bo prinesel veliko dni slave," o vrnitvi Kakája pove Pedro Leon. V ponedeljek bo José Mourinho sicer brez kaznovanih Ricarda Carvalha in Pepeja.