18 ogledov

Ronaldovih 5 v dveh tekmah

Cristiano Ronaldo je blestel na Mallorci. (Foto: Reuters)
1/16
Po zmagi proti Mallorci s 4:1 - Cristiano Ronaldo je dosegel tri zadetke - se je v 36. kolu elitne španske lige Real Barceloni dve koli pred koncem približal le na točko zaostanka.

Tudi po 36. krogih Premiere Real iz Madrida za vodilno Barcelono zaostaja za točko in mu tako ostaja upanje, da se v primeru spodrsljaja Kataloncev v eni od dveh preostalih tekem dokoplje do naslova španskega prvaka.

Mallorca je šele tretjič v sezoni klonila pred domačimi navijači, a jo je tokratni drago stal, saj je padla na peto mesto, izven območja, ki še vodi v Ligo prvakov prihodnje leto. Za nogometaše Gregorija Manzana se je tekma začela odlično, saj je že v 16. minuti za 1:0 zadel Aritza Aduriza. Otočani pa niso imeli recepta za odličnega Portugalca in najdražjega nogometaša v zgodovini Cristiana Ronalda, ki je svoj šov začel v 26. minuti, ko je z desno nogo žogo brcnil v mrežo preko domačega vratarja Dudua Aouateja. CR je pot do zmage tlakoval v drugem delu igre. Najprej je kaznoval "nezanimanje" branilcev, ko je po visoki podaji v kazenski prostor lepo sprejel žogo, ter rutinirano zadel za vodstvo z 2:0, svoj prvi hat-trick v dresu Reala pa dosegel v 72. minuti, potem, ko je iz igre vrgel tri branilce. Ronaldo je dosegel šele svoj drugi klubski trojček zadetkov v karieri. Prvič mu je to uspelo v dresu Manchester Uniteda proti Newcastlu, v sezoni 2007/08. Končni izid 4:1 je postavil Gonzalo Higuain, za katerega je to že 26. zadetek v sezoni, Ronaldo jih ima na računu 25. Spomnimo, Portugalec je v nedeljo proti Osasuni (3:2), ki je dvakrat vodila zabil dva zadetka.

Varovanci Pepa Guardiole so v torek pot do mreže našli v 17. minuti, ko je zadel prvi zvezdnik Barcelone Lionel Messi. Po lepi priložnosti za povišanje vodstva na 2:0, ki jo je zapravil Maxwell, je Tenerife izenačil – v 39. minuti je bil uspešen Martinez. V drugem polčasu je Barcelona preko Bojana Krkića, Pedra in Messija prišla do zanesljive zmage, ki jim tudi po 36. kolu zagotavlja prvo mesto na lestvici.
Barcelona ima že dve koli pred koncem 93 točk, s čimer so že presegli Real Madrid iz sezone 1996/1997, a takrat je bilo v ligi še 22 moštev. "Imamo 93 točk. Še sam ne morem verjeti," je bil nad tem posebnim dosežkom navdušen tudi Guardiola. "A morali bomo zmagati v Sevilli, da bi postali prvaki. To bo že 17. zaporedna tekma, ki jo bomo odigrali v razmaku treh ali štirih dni. Naš trud je res neverjeten," se je v predzadnje kolo že uzrl Guardiola.