21 ogledov

Rusi po tekmi besni

Rusi po tekmi niso bili najbolj zgovorni. Foto: AFP Žurnal24 main
Ruski nogometaši, ki so v srečanju dodatnih kvalifikacija za SP 2010 proti Sloveniji do 87. minute držali vajeti igre v svojih rokah, so bili po zadetku Nejca Pečnika besni.

Eden redkih, ki je po zmagi z 2:1 za ruski spletni portal gazeta.ru spregovoril po tekmi je bil eden od junakov v vrstah Rusije vratar Igor Akinfejev, ki je tik pred koncem z izvrstno obrambo preprečil, da bi se Slovenci veselili izenačujočega zadetka. Akinfejev je sicer izrazil zadovoljstvo nad zmago, a je bila večina ruskih nogometašev zelo nezadovoljna in besna nad končnico tekme. Ruski vratar je po tekmi za gazeta.ru dejal.

Igor, prosimo za komentar na igro.
Jaz nisem trener. Postavljajte vprašanja.

Kaj je glavni vzrok za padec v končnici tekme?
Igra je bila večino časa dobra. Nadzorovali smo potek tekme, vendar pa smo v končnico vstopili preveč sproščeno. Mogoče nam je zmanjkalo malo sreče, da nismo zadeli še tretjič, ali pa koncentracije. To so banalne besede, ki jih je verjetno smešno slišati, ampak tako je.

Na koncu ste celo preprečili zadetek za izenačenje. Vidimo, da ste zelo razburjeni.
Seveda! To je sramota, da bi na tako lahek način zapravili tako prednost.

Kaj je Guus Hiddink dejal po tekmi?

Nič posebnega. Dejal je, da se moramo dobro pripraviti na naslednjo tekmo. Kazensko se ni zgodilo nič.

Drugi sogovornik ruskih novinarjev je bil poveljnik Rubin Kazana Sergej Semak.
Ste zadovoljni z rezultatom?

Lahko bi bilo bolje, ampak zmaga je zmaga. Situacija je zelo zapletena. Prednost 2:1 nam ne zagotavlja mirnega spanca. Čaka nas težkih 90 minut.

Ste presenečeni nad igro Slovenije?
Ne. To je zelo dobra ekipa, danes se je to še enkrat pokazalo. Ne smeš jih odpisati do zadnjega sodnikovega žvižga.

V Mariboru vas čaka živčna tekma.
Seveda. Zagotovo nam ne bo lahko. Po drugi strani je morda dobro, da smo prejeli zadetek, ki ga sprejemamo kot opozorilo. Morda nam bo dal krila.