26 ogledov

S štirimi goli na vrh strelske lestvice

Heung-Min Son Harry Kane Tottenham EPA
V zaostali tekmi 34. kola angleškega prvenstva je Tottenham v gosteh razbil Leicester City (1:6).

Lanski prvaki Anglije so v zaostalem srečanju, ki ni imelo večjega pomena za položaj na lestvici, doživeli pravo katastrofo, saj je Tottenham s štirimi goli Harryja Kana popolnoma deklasiral Leicester City (1:6).

Že v prvem polčasu sta zadela Kane v 25. in Heung-Min Son v 36. minuti in tlakovala pot do zmage. Po zmedi v gostujoči obrambi je Benjamin Chilwell po slabi uri igre sicer znižal, toda nato so Londončani iz protinapadov tresli mrežo "lisjakov", Kane je zabil še trikrat, Son pa še enkrat.

Harry Kane je s štirimi goli v Leicestru skočil na vrh lestvice premierligaških strelcev, sedaj ima na računu 26 golov. Njegov prvi zasledovalec Romelu Lukaku iz vrst Evertona jih je zabil 24.