6 ogledov

Sarma nepremagan kar osem ur!

1/8
Udinese nadaljuje svoj pohod proti Ligi prvakov. Tokrat so Samir Handanović in preostala druščina v 29. kolu Serie A s 4:0 deklasirali nogometaše Cagliarija. Rimski derbi pripadel Romi. Odločil ga je Totti.

Nogometaši Udineseja so v prvem polčasu dolgo časa trli odpor žilavih domačinov, ki so prvič klonili v 42. minuti tekme. Mehdi Benatia je po podaji Di Nataleja s kota z glavo premagal domačega vratarja Michaela Agazzija in poskrbel za vodilni zadetek Udineseja. Pri tem je Benatia ob skoku v kazenskem prostoru podrl enega od Cagliarijevih nogometašev, toda sodnikova piščalka se ni oglasila. Ko se domači še niso dobro zavedli prejetega zadetka , pa so po pravi supersoloakciji Alexisa Sancheza, ki je žogo dobil še na svoji polovici igrišča, že čez dve minuti dobili novega. Sanchez je osmešil obrambo Cagliarija in dobesedno posedel branilca Davida Astorija ter rutinirano premagal Agazzija za 2:0. Prav ob koncu prvega polčasa bi se domači lahko vrnili v igro, toda Samir Handanović je z mojstrsko obrambo ubranil strel Andreu Lazzariju.

Drugi polčas se je za nogometaše iz Vidma začel, tako kot se je končal prvi – z zadetkoma. Antonio Di Natale je po domiselni akciji Udineseja v 48. minuti tekme tudi s pomočjo nekaj sreče oz. domačega branilca dobro zaključil in povedel goste v vodstvo s 3:0. Slabih pet minut kasneje kasneje je Di Natale znova z neposredne bližine premagal Agazzija in povišal na 4:0. Tekma je bila tako po slabi uri igre že odločena. Udinese, pri katerem Sarma gola ni prejel že 480 minut (osem ur), se je z zmago prebil na četrto mesto lestvice Serie A, saj je Lazio izgubil (0:2) na rimskem derbiju proti Romi.

Rimski derbi Romi

Nogometaši Rome so po zaslugi Francesca Tottija dobili težko pričakovani rimski derbi z Laziem. Totti je najprej zabil v 70. minuti tekme, nato pa dokončno odločil zmagovalca v 92. minuti tekme, ko je s strelom iz 11-metrovke zanesljivo premagal gostujočega vratarja Fernanda Muslero. Lazio je tako s porazom padel na peto mesto lestvice Serie A.

Interju v petek le remi
Inter je v 29. kolu Serie A remiziral pri Brescii. Za novega trenerja Interja, Leonarda, je to prvi remi. A kaj lahko bi tudi izgubili. Ob izidu 1:1 je imel v 90. minuti po rdečem kartonu Ivana Cordobe strel z 11 metrov Andrea Caracciolo, a je zapravil priložnost za zmago. Živčna tekma se je končala v 95. minuti z drugim rumenim (torej rdečim kartonom) za osmoljenca večera Caracciola.

Juventus je v edini sobotni tekmi z igralcem manj zapravil prednost dveh zadetkov in s Ceseno igral neodločeno 2:2. S tem si je možnosti za evropska tekmovanja v naslednji sezoni še nekoliko zaprl. Sprva so lahko zelo mirno dihali, ko je Alessandro Matri dvakrat zadel gol nasprotnika. Cesena je do znižanja na 1:2 prišla z bele točke (prekršek je naredil vratar Gianluigi Buffon). Nekaj minut zatem je sodnik pod prho poslal Marca Motto. V drugem delu igre je Buffon dolgo reševal staro damo, nakar je za končnih 2:2 klonil 10 minut pred koncem srečanja. Premagal ga je Marco Parolo.

Cagliari : Udinese 0:4 (0:2)
Benatia (42), Sanchez (44), Di Natale (48, 53)
Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.

Catania : Sampdoria 1:0 (0:0)
Llama (75)
RK: Tissone (23/Sampdoria)

Chievo : Fiorentina 0:1 (0:0)
Vargas (48)
Cesar in Jokić (oba Chievo) sta odigrala celoten dvoboj.

Genoa : Palermo 1:0 (0:0)
Flores (77)
Bačinović je odigral celoten dvoboj. Iličić je v igro vstopil v 55. minuti, Andjelković je obsedel na klopi, Kurtića ni bilo v postavi (vsi Palermo).

Lecce : Bologna 0:1 (0:1)