7 ogledov

Sarma poražen iz Genove

Brazilec Diego je Romi zabil dva zadetka. Žurnal24 main
Samir Handanović je bil poražen pri Genovi. Juventus po ofenzivi v drugem polčasu s 3:1 razbil Romo. Inter je na 271. milanskem mestnem derbiju kar s 4:0 odpravil AC Milan.

Varovanci Joseja Mourinha so večnim rivalom prizadejali hud poraz. Inter je bil skozi vso srečanje boljši tekmec, prvič pa so modro-črni zadeli v 29. minuti, ko je lepo akcijo zaključil Thiago Motta. Tokratni gostje so prednost podvojili sedem minut kasneje. Samuel Eto'o je padel v kazenskem prostoru, sodnik pa je pokazal na najstrožjo kazen in ob tem Gennaru Gattusu pokazal še rumeni karton. Bojeviti Gattuso je pet minut do konca polčasa podrl Wesleyja Sneiderja in si prislužil predčasen odhod pod prho. To je s pridom izkoristil bočni branilec Maicon, ki je ob izteku prvega dela po lepi akciji zadel za 3:0. Piko na i visoki zmagi Interja je z izjemnim zadetkom postavil Dejan Stanković.

V nedeljo sta se na drugem derbiju drugega kola pomerila Roma in Juventus. Sodnik je pokazal kar sedem rumenih kartonov, navijači pa so videli še štiri zadetke. Po ofenzivi v drugem polčasu je Juventus zmagal s 3:1. Dvakrat je zadel Diego. Juventus se je z drugo zmago prebil na prvo mesto lestvice, Roma je še brez točke zadnja. Udinese našega Samirja Handanoviča je gostoval pri Sampdrorii in doživel poraz z 1:3.