15 ogledov

Sarma prek Milana v Ligo prvakov

Udineseju Samirja Handanovića je uspelo. Zebre iz Vidma so v zadnjem kolu na domačem igrišču remizirale proti Milanu in zadržale četrto mesto, ki jim zagotavlja kvalifikacije za elitno Ligo prvakov.
Juventusov trener Luigi Del Neri je na sobotni novinarski konferenci pred zadnjo ligaško tekmo proti Napoliju priznal, da bo to tudi njegova zadnja na klopi stare dame: "Vodilni v klubu so mi svojo odločitev izdali med tednom," je povedal nekdanji trener Chieva. Na stavnicah je prvi favorit za prevzem trenerskega mesta postal legendarni vezist kluba Antonio Conte, ki je pred letošnjo sezono v Serie A pripeljal Sieno.

Nedeljsko srečanje zadnjega kola letošnje Serie A na stadionu Friuli med domačim Udinesejem in gostujočim Milanom se je končalo brez zadetkov, kar je ustrezalo predvsem domačim. Samir Hanodanović in soigralci so s točko namreč zanesljivo zadržali četrto mesto in kvalifikacije za Ligo prvakov. Edini konkurenti Udineseja, nogometaši Lazia (s klopi jih vodi trener s slovenskimi koreninami Edi Reja), so sicer premagali Lecce, kar pa ni bilo dovolj, da bi skočili na četrto mesto. Nad neodločenim izidom pa se niso pritoževali niti gostje iz Milana, ki že nekaj časa slavijo svoj prvi scudetto po letu 2004.

Srečanje v Vidmu je bilo kljub pomembnosti dokaj zanimivo, tako da je imelo okoli 30.000 gledalcev kaj videti. Po pričakovanjih nekoliko oslabljeni Milan je imel za odtenek manj od igre. Vse strele nogometašev iz prestolnice Lombardije pa je brez težav ukrotil slovenski reprezentančni vratar. Pri Udineseju je bil najbližje zadetku prvi strelec Serie A Antonio di Natale, ki je v prvem polčasu s prostega strela zadel vratnico.

Di Natale zapravil enajstmetrovko
Prvi del drugega polčasa ni ponudil spektakularne igre. Povsem drugače pa je bilo v zaključku srečanja. Domači so pritisnili na vrata Milana, toda Marco Amelia se ni pustil premagati. Veteran Di Natale je v 74. minuti celo zapravil najstrožjo kazen, kar pa se Udineseju na srečo ni maščevalo. Le nekaj minut kasneje pa je Inler z zvitimi strelom poskušal premagati slabo postavljenega Amelio, a se je žoga od prečke odbila v vratnico.

"Slovenski derbi" Cesarju in Jokiću
Veliki slovenski derbi v Serie A med Palermom in Chievom, ki imata skupaj v svojih vrstah kar šest slovenskih nogometašev, se je končal z zmago drugih s 3:1. V tekmo so sicer bolje krenili domači nogometaši Palerma. Za veselje na stadionu Renzo Barbera je že v 15. minuti z zadetkom po podaji Javierja Pastoreja poskrbel Antonio Nocerino. Še pred koncem prvega polčas so osli iz Verone vrnili udarec, tako da sta ekipi na odmor odšli poravnani. Izid je bil poravnan do 67. minute, ko je za vodstvo Chieva zabil rezervist Kevin Constant. Palermovo barko pa je deset minut pred koncem srečanja dokončno potopil še en rezervist Nico Pulzetti.

Od Slovencev je bil od prve do zadnje minute na igrišču le Josip Iličić, Jasmin Kurtić je v igro prišel v 53. minuti, Boštjan Cesar pa v 83. Armin Bačinović, Jasmin Andeljković in Bojan Jokić pa so srečanje spremljali s tribune.

Inter je z novo zmago potrdil drugo mesto. Črno-modri so v zadnjem kolu na San Siru s 3:1 odpravili Catanio. Veliki junak je bil znova Giampaolo Pazzini, ki se je dvakrat vpisal med strelce.

Že pred zadnjim kolom je bilo jasno, da se v Serie B selijo Sampdoria, Brescia in Bari.

Brescia : Fiorentina 2:2 (1:1)
Eder (19), Accardi (88); Vargas (2), Cerci (75)

Cagliari : Parma 1:1 (0:1)
Feltscher (54/ag); Bojinov (34)

Genoa : Cesena 3:2 (3:0)
Floro Flores (6, 17), Palacio (45); Bogdani (49/11-m), Jimenez (86)

Inter : Catania 3:1 (1:0)
Pazzini (15, 48), Nagatomo (63); Ledesma (66)

Palermo : Chievo  1:3 (1:1)
Nocerino (15); Pellissier (41), Constant (67), Pulzetti (80)
Josip Iličić je odigral celotno srečanje, Jasmin Kurtić je igral od 54. minute, Armina Bačinovića in Siniše Andeljkovića (vsi Palermo) ni bilo v postavi. Boštjan Cesar je igral od 83. minute, Bojana Jokića (oba Chievo) ni bilo v postavi.

Lecce : Lazio 2:4 (2:2)
Coppola (33), Piatti (41); Rocchi (6), Zarate (35, 54/11-m), Vives (62/ag)
RK: Benassi (52/Lecce)

Juventus : Napoli 2:2 (0:1)
Chiellini (47), Matri (84); Maggio (22), Lucarelli (70)

Roma : Sampdoria 3:1 (1:1)