31 ogledov

Sarma še upa: Juve ustavil Lazio!

Mimo Samirja Handanovića so nogometaši Fiorentine poslali pet žog. (Foto: EPA)
1/15
Palermo in Udinese sta izgubila pomembni tekmi v boju za evropske pokale. Samirju Handanoviču in Videmčanom je v ponedeljek na pomoč priskočil nekdanji soigralec Simone Pepe, ki je pokopal Lazio (0:1).

Za slovenske nogometaše v nedeljskem popoldnevu ni bilo prav veliko kruha. Zmagal je Chievo, Palermo, Udinese in Bologna pa so izgubili. Siciljanci in Videmčani so igrali pomembni tekmi za Evropsko ligo oziroma Ligo prvakov. Vratar Videmčanov Samir Handanović je moral v Firencah kar petkrat po žogo v svojo mrežo. Palermo je klonil na gostovanju pri dotlej šest mest nižje uvrščeni Parmi. Od slovenske kolonije sta tekmo v najboljši enajsterici začela Josip Iličić in Armin Bačinović, a sta ob polčasu pri vodstvu domačih z 2:0 ostala v slačilnici. Vodilni Milan je prišel do minimalne domače zmage z Bologno, pri akteri Reneja Krhina ni bilo v moštvu. Rdeče-črni so zdaj le še eno točko oddaljeni od prvega naslov v Serie A po letu 2004.

Grande Pazzo
Navijači Interja še vedno lahko upajo na šesti zaporedni naslov italijanskega prvaka, čeprav so možnosti še naprej zelo majhne. Črno-modri bi se sicer kaj lahko že poslovili ob boja za scudetto in ga porinili pred nos mestnih tekmecev iz vrst Milana, toda na koncu so le slavili na gostovanju v Ceseni. V primeru remija in poraza bi Milan z nedeljsko zmago proti Bologni, ki jo je tudi dejansko dosegel, že lahko osvojil svoj prvi naslov italijanskega prvaka po letu 2004.

Inter se za zmago v Ceseni lahko zahvali dvema zadetkoma Giampaola Pazzinija v sodnikovem podaljšku. Potem ko se je prvi polčas končal brez zadetkov, so domači v 55. minuti povedli. Vse do 90. minute si izid ni spremenil in vse je kazalo na poraz Interja, toda nato je na sceno stopil Grande Pazzo in z zadetkoma v 91. in 95. minuti popolnoma spreobrnil srečanje.

Napoli se ne predaja, Udineseju pomagal "njihov" Pepe
Po nekaj slabših rezultatih so do zmage prišli tudi nogometaši tretjeuvrščenega Napolija, ki tako ohranjajo minimalne možnosti za naslov prvaka. Neapeljčani so se dolgo časa mučili z Genoo in zapravili lepo število priložnosti. V 82. minuti pa je za veselje na slovitem San Paolu zadel Slovak Marek Hamšik. Za goste je od 78. minute igral tudi mladi slovenski nogometaš Enej Jelenič (drugi nastop v Serie A), a nase ni opozoril z nobeno spektakularno potezo.

Malo dobrega je na tekmi proti Laziu pokazal Juventus, a se je stara dama s srečnim golom Simoneja Pepeja na polnem Stadiu Olimpicu na koncu veselila velike zmage, ki jih zelo resno ohranja v lovu za Evropsko ligo. Nekdanji soigralec Samirja Handanoviča, ki v Torinu sicer igra kot posojen nogometaš (klub ga lahko po koncu sezone od Videmčanov odkupi), je zmagoviti gol zabil le nekaj minut pred koncem, ko se je njegov poizkus z levico odbil od enega izmed branilcev in končal v mreži. Laziu tako ni uspelo pobegniti glavnima nasprotnikoma za mesto v Ligi prvakov, Handanovičevem Udineseju in mestnemu tekmecu Romi, od katerih ga še naprej loči vsega točka.

Fiorentina : Udinese 5:2 (2:1)
Vargas (9), D´Agostino (22, 51), Cerci (71, 86); Pinzi (29), Asamoah (57)

Handanovič (Udinese) je branil celo tekmo.

AC Milan : Bologna 1:0 (1:0)
Flamini (8)
RK: Rocca (82/Bologna)
Krhina (Bologna) ni bilo v ekipi za tekmo.

Sampdoria : Brescia 3:3 (0:0)
Pozzi (55), Tissona (63), Mannini (90); Eder (50), Caracciolo (58, 84)

Catania : Cagliari 2:0 (0:0)
Silvestre (78), Bergessioa (82)
RK: Alvarez (75/Catania)

Chievo : Lecce 1:0 (0:0)
Rigoni (58)
Cesar (Chievo) je odigral vso tekmo, Jokića ni bilo v postavi.

Parma : Palermo 3:1 (2:0)
Dzemalili (2), Modesto (19), Candreva (89); Pastore (56)
Iličić in Bačinović sta odigrala prvi polčas, Kurtić je ostal na klopi, Andjelkovića (vsi Palermo) ni bilo v moštvu.

Cesena : Inter Milan 1:2 (0:0)