13 ogledov

Še malo do številke 5000

Lionel Messi je iz enajstmetrovke zabil za končnih 2:0. Žurnal24 main
Barcelona je tokrat na domačem igrišču odpihnila Numancio, ki ji je doslej zadala edini poraz v letošnjem prvenstvu. Real danes na Santiago Bernabeu pričakuje Deportivo.
Barcelona je pričakovano doma odpravila Numancio. Ekipa, ki je Barci zadala edini poraz v letošnjem prvenstvu je ob polčasu na Nou Campu držala začetni izid. Vendar pa so v drugem polčasu domačini zabili štiri gole in s končnim rezultatom 4:1 vknjižili nove tri točke. Dva zadetka je prispeval Lionel Messi, po enega pa sta zabila Thierry Henry in Samuel Eto'o. Poraz Numancie je z izjemnim prostim strelom nekoliko omilil le Jose Barkero. Barcin "tridente" (trikotnik) Henry - Eto'o - Messi tako nadaljuje svoj strelski pohod po La Ligi, saj so skupno do danes zabili že 45 golov - Eto'o kot prvi strelec lige 19, Messi 14 in Henry 12. Skorajda neverjeten podatek je, da je katalonska "sveta trojica" zabila več golov kot cela ekipa drugouvrščenega Real Madrida (42), Chelseaja (42), Liverpoola (36), Manchestra Uniteda (34), Interja (34) ...  Novi štirje goli so skupni izkupiček Barcelone v zgodovini španske lige povišali na 4998 golov, tako da bi Blaugrana na gostovanju pri Racingu kaj lahko prebila novo magično mejo.

Branko Ilić je med tednom za svoj Betis odigral celotno srečanje v pokalu, tokrat pa je v Huelvi pri Recreativu obsedel na klopi. Prvo tekmo 20. kola sta že v soboto odigrala Villareal in Osasuna. Po prvem polčasu je sicer kazalo, da bo domača rumena podmornica vknjižila nove tri točke, saj so vodili z zadetkom Giuseppe Rossija. Vendar pa se Osasuna ni predala in v drugem polčasu prek Dadyja le prišla do točke, ki bi jim pomagala v boju za obstanek med najboljšimi.

Mallorca se je s presenetljivo in zanesljivo zmago nad Valencio dvignila z dna lestvice (3:1). Moštvo z Balearov je že dodobra pozabilo okus zmage, ki so ga lahko nazadnje občutili konec oktobra. Tokrat jih je prerodil vezist Jurado, saj je zadel za 1:0, izsilil enajsmetrovko, iz katere je zadel Jose Luis Marti, ter zadel še za 3:0 tik pred koncem prvega polčasa. Za netopirje je častni zadetek v drugem delu prispeval Vicente. Spodrsljaja Valencie ni izkoristil Atlético Madrid, saj so rojiblancosi znova le remizirali pri Malagi (1:1).  Z dobrimi predstavami nadaljuje tudi Racing. Tokrat so presenetljivo slavili na gostovanju pri Sevilli, svoj drugi gol na treh tekmah pa je po povratku iz Valencie zabil Srb Nikola Žigić, ki si je prav pri Racingu ustvaril španski renome.

Real Madrid in Deportivo sta na Santiagu Bernabeu odigrala zadnjo tekmo 20. kola La Lige. Slabo srečanje z malo priložnostmi je odločil zimzeleni kapetan belega baleta Raúl, ki je predložek Lassane Diarraja z glavo spremenil v svoj osmi gol letošnjega prvenstva. Odkar je kraljevi klub prevzel Juande Ramos je Real na domačem igrišču vedno zmagal, kar trikrat na štirih tekmah pa z rezultatom 1:0.