36 ogledov

Juventus preživel San Paolo

Gonzalo Higuain Napoli Juventus EPA
V elitni italijanski nogometni ligi so v nedeljo odigrali sedem tekem 30. kola.

Osrednji obračun kola se je igral na San Paolu, kjer je tretjeuvrščeni Napoli gostil vodilni Juventus. Po remiju (1:1) so Torinčani na vrhu lestvice ohranili zajeten naskok.

Gostje so povedli že v sedmi minuti, asistenco Miralema Pjanića je izkoristil Sami Khedira. Priložnost za povišanje prednosti se je ponudila v Neaplju osovraženemu Gonzalu Higuaínu, nato pa so domačini prevzeli pobudo in po strelu Lorenza Insigneja v zaključku prvega dela prišli zelo blizu izenačenja.

Pritisk se je Napoliju obrestoval v 60. minuti, ko je po podaji Driesa Mertensa zadel kapetan Marek Hamšik. Do konca so gostitelji pritiskali in si ustvarili obilo priložnosti za strele, toda mreža se ni več zatresla.

Kurtić asistiral ob zmagi

Atalanta je gostovala pri Genoi in prišla do visoke zmage (0:5) ter se utrdila na petem mestu. Jasmin Kurtić je igral vso tekmo in prispeval asistenco za tretji zadetek moštva iz Bergama, za katerega je trikrat zabil Alejandro Gómez.

Chievo je doma doživel nepričakovan poraz proti Crotoneju (1:2). Pri domačih je Boštjan Cesar sedel na klopi, Valter Birsa pa je bil zamenjan v 57. minuti, tik po izenačenju "letečih osličkov".

Fiorentina, za katero je Josip Iličić igral do 70. minute, je doma stežka strla odpor Bologne (1:0). Edini zadetek je dosegel Khouma Babacar na začetku drugega polčasa.

Palermo je doma klonil proti Cagliariju (1:3), obračun med Siciljanci in Sardinjci je Siniša Anđelković gledal s klopi. "Mafiosi", ki so po prvem polčasu sicer vodili, so vse bližje Serie B.

AC Milan je v Pescari prišel le do točke (1:1), Torino in Udinese pa sta se po razburljivi tekmi prav tako razšla z delitvijo plena (2:2).