11 ogledov

Šest golov Bayerna v 19 minutah

mandžukić bayern Reuters
Kakšna tekma Bayerna! V zgolj 19 minutah so Bavarci Stuttgartu zabili šest golov, potem ko so tekmecem "milostno" dovolili, da povedejo.

Bayern je sicer na klopi "pustil“ 50 milijonov evrov. Zakaj? Tam sta namreč na začetku ostala pregrešno dragi (40 milijonov) Javi Martinez, nakup, ki je pred dnevi prispel iz Bilbaa. Družbo pa mu je delal tudi Xherdan Shaqiri, za katerega je Bayern Baslu odštel dobrih 12 milijonov evrov. A očitno se je tokrat izkazalo pravilo manj je več. V obdobju od 32. do 51. minute so namreč zabili Thomas Müller (dvakrat), Toni Kroos, Luiz Gustavo, Mario Mandžukić in Bastian Schweinsteiger.

Borussia Dortmund je Bayernu, največjemu rivalu v boju za naslov, hitro ponudila možnost, da se mu odlepi za dve točki. Aktualni prvaki so v 2. kolu Bundeslige gostovali pri Nürnbergu in se domov vrnili le s točko v žepu. Oba zadetka sta padla že v prvem polčasu. Sprva so povedli domači, ko je bil po podaji iz kota z glavo natančen Tomas Pekhar. Borussii je točko osem minut kasneje zagotovil Poljak Jakub Blaszczykowski, ki je v mrežo pospravil odbitek po strelu Ivana Perišića.

Omeniti velja tudi zmago Schalkeja proti Augsburgu, ki je v Glesenkirchnu padel s 3:1. Na vrhu lestvice pa je Eintracht, ki je za zdaj edini s popolnim izkupičkom. Nogometaši iz Frankfurta so za nove tri točke na gostovanju s kar 4:0 odpravili Hoffenheim, ki je srečanje končal le z devetimi igralci v polju.