17 ogledov

Šestica Bayerna, Veh dobil nogo

Arjen Robben Danijel Pranjić Pranjic gol zadetek veselje proslavljanje slavje pr
1/18
Borussia Dortmund je s porazom pri Hoffenheimu spet odprla vrata zasledovalcem (0:1). Bayern s šestico prek Hamburga (6:0), Felix Magath pa do zmage nad HSV, ki mu je rešila službo (2:1).
Hamburger SV je zaradi poloma na sobotni tekmi že odpustil trenerja Armina Veha. Do konca sezone bo trenerske naloge prevzel Michael Oenning, ki je bil doslej eden od pomočnikov. Po kriznem sestanku vodstva kluba je brez službe ostal tudi prvi pomočnik Reiner Geyer. Veh je nekaj dni pred tekmo napovedal, da se bo po sezoni poslovil.

In ob vsem tem je dan kasneje službo izgubil tretji nepriljubljeni trener - Hamburgov trener Armin Veh. Pristaniščniki so na gostovanju pri Bayernu v drugem polčasu povsem kapitulirali, potem ko jih je dodobra načel hat-trick Arjena Robbna. Nizozemec je igral kot v transu in priskočil na pomoč rojaku Louisu van Gaalu, ki bo po sezoni tako ali tako zapustil vroči stolček, tako kot Schalkejev strateg Felix Magath pa je dolgo plesal po robu izgube službe.

Rešitelj Magatha je bil izkušeni grški napadalex Angelos Charisteas. Junak Eura 2004 je Schalkeju prinesel domačo zmago proti Eintrachtu v 84. minuti tekme. Ob vsem razburjenju pri zasledovalcih je na svojo lastno tekmo kot kaže vsaj malce pozabila Borussia Dortmund, saj so bodoči (?) prvaki izgubili točke na gostovanju pri Hoffenheimu. Edini gol na tekmi je bil delo Vedada Ibiševića.

Komajda je spodrsljaj Dortmunda uspel izkoristiti drugouvrščeni Bayer. Mainz so premagali z 1:0, a Renato Augusto je zadetek dosegel šele v 82. minuti. Ni šlo za izdelano akcijo. Bo Svensson je za Mainz krenil v napad, nakar mu je s strani zelenice (po neuspešnem izvajanju kota) za hrbet stekel Augusto in mu ukradel žogo. Brazilec je za hip ali dva zastal, vratarja Christiana Wetkla ujel na napačni nogi in zadel. Zaostanek ekipe iz Leverkusna sicer ostaja visokih devet točk. "Ta zmaga je bila za nas pomembna tudi zato, da se poberemo po izpadu iz Evropske lige," je dejal Bayerjev vratar Rene Adler.

Skalp Kölna s 4:0: Nova zadel dvakrat!
Potem ko je slovenski reprezentantačni napadalec na prejšnjih tekmah zadeval prečke, je šla ta petek žoga spet v mrežo in to dvakrat! Z zadetkoma v 78. in 89. minuti tekme 29. kola Bundeslige je potrdil visoko zmago nad tretjeuvrščenim Hannovrom. Prekinili so jim niz treh zaporednih zmag. V tej sezoni je tako Nova zabil že 11 golov in se je na lestvici najboljših strelcev izenačil s soigralcem Lucasom Podolskim na petem mestu (še naprej z 18 goli vodi Bayernov Mario Gomez). Milivoje je že tretjič v zadnjih šestih kolih dal po dva gola. Oba sta padla z neposredne bližine: prvi po podaji Podolskega in drugi po podaji Adila Chihija z glavo. Podolski je zadel za 2:0, prvi gol za tekmi pa je čudovitim prostim strelom z 20 metrov dal Portugalec Petit. Köln, ki je bil še dober mesec nazaj v coni izpada, je zdaj doma dosegel šesto zmago zapored.