19 ogledov

Sevilla petič do kraljevega pokala

1/15
Sevilla je v finalu španskega kraljevega pokala z 2:0 odpravila Atletico iz Madrida in petič v svoji zgodovini dvigil pokal, ki ga prejme zmagovalec tega prestižnega tekmovanja.

Sevilla je osvojila še svoj peti kraljevi pokal, drugega v zadnjih štirih letih, po tem ko je v finalu z 2:0 odpravila Atletico Madrid. Tekma je bila trda in polna napetosti, nekajkrat celo na robu pretepa, kljub temu pa polna lepih priložnosti na obeh straneh in vredna finala.

Andaluzijce je v vodstvo že v peti minuti popeljal Diego Capel, piko na "i" pa je nekaj minut pred koncem postavil Jesus Navas, ki je iz protinapada premagal vratarja Davida De Geo. Tekma se je odvijala na polnem Nou Campu, to pa je bila že druga osvojena pokalna lovorika nogometašev Seville na tem stadionu.