16 ogledov

Sevilla spet ujela Valencio

Getafe : Barcelona 1:3
1/21
Barcelona in Real Madrid sta v nedeljo slavila v španski prestolnici. Katalonci na južnem obrobju Madrida pri Getafeju (3:1), Real pa doma proti Atléticu (2:0). Sevilla z zmago nad Valencio ujela netopirje.

Barcelona se je, potem ko je pred tednom dni s Camp Noua odpihnila Sevillo (5:0), tokrat poigrala še z Getafejem. Na gostovanju so se varovanci Pepa Guardiola razveselili zmage s 3:1. Barça je Getafeju hitro pokazala, po kaj je prišla v predmestje Madrida in preko Lea Messija, ki je zabil svoj osmi letošnji gol v Primeri, povedla že v 24. minuti tekme. Čez dobrih deset minut pa se je Messiju na strelski listi pridružil še letošnja okrepitev David Villa. Tudi v drugem polčasu so Katalonci gospodarili na zelenici in Pedro Rodriguez je Barçi v 65. minuti tekme pristreljal vodstvo s 3:0. Častni zadetek je pet minut po zadnjem golu gostov za Getafe iz enajstmetrovke zabil Manu del Moral.

El Derbi madrileño Realu
Nekoliko manj, a še vedno zelo zanesljivo so se do zmage dokopali največji rivali Barcelone, madridski galaktiki. Varovanci Joseja Mourinha so na el madrileñu z 2:0 premagali Atletico. Mrežo gostov, ki resnici na ljubo niso potovali ravno daleč, je v slogu napadalca kot prvi le po 13 minutah igre zatresel portugalski branilec Ricardo Carvalho. Dobrih pet minut kasneje pa je svoje mojstrstvo pokazal še nemški reprezentant turških korenin Mesut Özil, ki je z zvitim strelom s prostega strela premagal gostujočega vratarja Davida De Geo.

Drugi polčas, v katerem sta obe ekipi streljali s slepimi naboji, je postregel z atraktivno igro in kar nekaj lepimi priložnostmi na obeh straneh. Zmaga Reala bi lahko bila še višja, saj je v 87. minuti De Gea ubranil lep strel Marcela, Sergio Ramos pa je kot naročeno podajo Xabija Alonsa nekaj minut kasneje slabo izkoristil, saj je njegov strel z glavo zletel mimo Atleticovih vrat. A tudi gostje so na Santiagu Bernabeuu imeli svoje priložnosti, še najlepšo pa je imel urugvajski napadalec Diego Forlan, ki je z volejem v 61. minuti tekme stresel vratnico Ikerja Casillasa.

Sveže ideje novega trenerja počasi meso postajajo pri Sevilli, kjer so se varovanci Gregoria Manzana na ponedeljkovi tekmi veselili zaslužene zmage nad Valencio (2:0). Veliko priložnosti so v prvem polčasu zapravili domači, ki so po strogi izključitvi Mehmeta Topala skoraj tri četrtine tekme igrali z igralcem več. Številčno prednost so izkoristili šele v nadaljevanju, ko sta v razmaku nekaj več kot 20 minut zadela Alvaro Negredo in Alejandro Alfaro. "Seviljski brivci" so se z zmago nad netopirji izenačili s ponedeljkovimi nasprotniki, a so zaradi slabše gol razlike šesti. Zmage se je razveselil tudi Villareal, ki je tokrat s 4:1 premagal Athletic iz Bilbaa. Rumena podmornica bo tako tudi po 10. kolu ostala na tretjem mestu.