15 ogledov

Slovenci ne popuščajo niti v zadnjem kolu

Kampl Vainqueur Standard Salzburg EPA
Kljub temu, da sta si njuni ekipi že priborili napredovanje, sta Kevin Kampl in Roman Bezjak prispevala zadetka ob zmagah v zadnjem kolu skupinskega dela evropske lige. Za Fiorentino zaigral Josip Iličić, na delu tudi Miral Samardžić.

Tako Ludogorec kot Salzburg in Fiorentina so si že pred zadnjim kolom zagotovili napredovanje, tako da so lahko zadnje srečanje odigrali povsem sproščeno. Ti klubi so s svojimi tekmami začeli ob sedmi uri, tako kot tudi Maribor. Na trnih je bil le Tim Matavž, katerega PSV se se je proti Čornomorecu v neposrednem dvoboju boril za napredovanje in izgubil ter tako izpadel iz evropskih tekmovanj.

Kevin Kampl in Roman Bezjak sta začela tekmi v dresu Salzburga oz. Ludogorca in se oba spet proslavila. Kevin Kampl je v 58. minuti prispeval zadetek za vodstvo z 2:0 proti Esbjergu, Bezjak pa je  72. minuti Ludogorec popeljal v vodstvo z 2:1 na Maksimirju proti Dinamu.

Matavž je svoje sigralce zaradi poškodbe spremljal iz tribune v EindhovnuJosip Iličić je svojo priložnost v dresu Fiorentine dočakal v drugem polčasu, na rezervni klopi pa je tekmo presedel rezervni vratar Bordeauxa Ažbe Jug

Miral se je poslovil z zmago, Kek z remijem

Ob deveti uri zvečer je bila odigrana še druga polivca današnjih tekem. Od slovenskih nogometašev je zaigral še Miral Samardžić in s Sheriffom premagal norveški Tromso. Ekipa slovenskega reprezentanta je že pred tem izpadla v skupini, kjer sta se naprej uvrstila Tottenham in Anži. V medsebojnem dvobju teh dveh ekip je bil boljši angleški predstavnik, ki je na krilih kritiziranega Roberta Soldada potrdil stoprocentni izkupiček.

Matjaž Kek je svoje varovance vodil še na zadnji evropski tekmi sezone. Za zaključek so Riječani pustili lep vtis, saj so se neporaženi vrnili iz Seville. Tekma proti Real Betisu se je končala brez zadetkov, Rijeka pa je evropsko pot zaključila s štirimi točkami. Nogometaši Betisa so se prav takor azveselili točke, ki ji je dokončna uvrstila v šestnajstino finala evropske lige.