13 ogledov

Slovenci ostali nepremagani

Boštjan Cesar (desno) s svojim podalpskim klubom na lestvici ostaja daleč zadaj. Žurnal24 main
Vsi trije slovenski legionarji v francoski Ligue 1 so v 33. kolu prišli na svoj račun. Valter Birsa in Boštjan Cesar sta na svojih tekmah zmagala, Bojan Jokić pa je uspel remizirati.

Vladavina Lyona na francoskih zelenicah se bo po sedmih letih očitno končala. Potem, ko so sedemkratni zaporedni prvaki v prvem srečanju 33. kola le remizirali z PSG (0:0), je imel prvouvrščeni Marseille v nedeljo na srečanju proti Lillu, nekdanjemu klub Milenka Ačimoviča, priložnost, da svojo prednost pred njimi poveča na velikih šest točk. Moštvu z Azurne obale je to tudi uspelo (2:1), tako da Lyon zdaj zaostaja za njimi, pa tudi za Bordeauxom, ki bo svojo nalogo v 33. kolu opravil šele v sredo.

Slovenski predstavniki so v Ligue 1 odigrali kar nekaj minut - največ jih je v gosteh pri Le Havru zbral Boštjan Cesar, ki je z Grenoblom tudi slavil (1:0). Veliko je igral tudi Valter Birsa pri Auxerru, ki je tekmo proti Caenu zapustil v 84. minuti. Zanimivo - takoj po zamenjavi je njegovo moštvo dvakrat zadelo in zmagalo z 2:1. Tudi Bojan Jokić je za Sochaux začel domačo tekmo proti Valenciennesu, na začetku drugega polčasa pa ga je trener zamenjal.