15 ogledov

Sociedadu usoda Reala: petarda!

Andres Iniesta gol zadetek proslavljanje slavje veselje proslava
1/16
Barcelona se je v nedeljo zvečer vrnila na vrh španske lige, po tem ko je doma izprašila Real Sociedad (5:0). Real Madrid že prej z lahkoto prek Zaragoze, José Mourinho pa je spet rohnel pred novinarji.
Obstaja en pravilnik za Mourinha in drug pravilnik za ostale trenerje. Enako velja za moje nogometaše.
José Mourinho

Nov recital Barcelone - na domačem stadionu Camp Nou je po petardi madridskemu Realu v mreži nasprotnikov odjeknila nova. Spet je bil nasprotnik Real, tokrat Sociedad, ki so jih Katalonci domov v Baskijo poslali z dvema goloma Lionela Messija in enim Davida Ville, Andrésa Inieste in Bojana Krkića.

Z zmago nad modro-belimi se je nadaljeval tudi izjemen niz rezultatov Blaugrane, ki je že pred nedeljsko tekmo nanizala 20 zaporednih tekem brez poraza, s katerim je izenačila rekordni dosežek kluba, odkar ga kot trener vodi Josep Guardiola.

Realov sprehod skozi Zaragozo
M
esut Özil je začel, Cristiano Ronaldo nadaljeval, Angel Di Maria pa zaključil sprehod Reala Madrida na gostovanju pri Zaragozi, ki ga ni pokvarila niti uspešno izvedena enajstmetrovka domačih. José Mourinho je od prve minute v ogenj spet poslal Karima Benzemaja, a si je Francoz z novo bledo predstavo za nekaj tekem spet "kupil" ekskluzivno mesto na klopi. Madridčani so začeli silovito in po lepi podaji Marcela se je sam pred vratarjem znašel Özil ter ga mirno matiral za vodstvo. Zadnji strel polčasa je pripadel Ronaldu, ki je s prostim strelom neubranljivo zadel pod prečko, Di Maria pa je le nekaj minut po začetku nadaljevanja potrdil zmagovalca.

Zanesljiva zmaga Reala pa je bila hitro pozabljena po novi "zvezdniški" novinarski konferenci Mourinha, ki je sledila po tekmi. Na njej je Portugalec zlil kar nekaj žolča na sodnika Ramíreza Domíngueza, ker je pokazal rumena kartona Marcelu in Xabiju Alonsu. Oba bosta izpustila tekmo naslednjega kola proti Sevilli. "Obstaja en pravilnik za Mourinha in drug pravilnik za ostale trenerje. Enako velja za moje nogometaše," je začel trener Reala in nadaljeval: "Imate nogometaše, ki lahko protestirajo, in druge, ki ne smejo. Imate trenerje, ki lahko zapuščajo svoj prostor, in druge, ki ne. Imate trenerje, ki simulirajo agresijo, in druge, ki ne ... Zelo lahko je dajati rumene kartone igralcem Reala, drugim pa ne." je jasno navezavo na Barcelono podal Mourinho. In saga se nadaljuje ...