7 ogledov

Šok za Real, Barça melje dalje

Almeria - Real Madrid 1:1
1/22
Real Madrid je v 19. kolu španske lige BBVA presenetljivo le remiziral pri zadnji Almerii – 1:1. Kriv pa je sodnik, pravi Mourinho. Barcelona je na Camp Nouu zlahka ugnala Malago. Razlika na lestvici? Štiri točke!

Portugalski strateg na klopi Reala Jose Mourinho je po tekmi bentil čez sodnika Pereza Laso, ki je po mnenju novinarskih kolegov AS-a realovce oškodoval kar za tri enajstmetrovke. ''Upajmo, da nam ali Barceloni v prihodnjih kolih ne bo sodil Perez Lasa, saj na tekmah Reala in Barçe preprosto nima enakega kriterija.''

Varovanci trenerja Joseja Luisa Oltre so po terenski premoči galaktikov šokirali goste iz Madrida v 60. minuti tekme. Po lepem prodoru Pablo Piattija, ki je padel v kazenskem prostoru, je žoga prišla točno na noge njegovega rojaka Leonarda Ulloe in 24-letnik je s čudovitim strelom premagal Ikerja Casillasa.

To je bila iz več razlogov ključna zmaga. Čeprav je sezona še dolga, pa je ta prednost zdaj zlata vredna.
David Villa
Real se po šoku dolgo časa ni pobral, iz lepe akcije pa je v 77. minuti po podaji Karima Benzemaja – ta je v 54. minuti zamenjal Ricarda Kakája, ki je prvič po vrnitvi začel v prvi enajsterici – izenačil Esteban Granero.

Beli balet je pritiskal, zadnjeuvrščena Almeria je igrala klasični bunker, do konca pa varovancem Mourinha ni uspelo zabiti zadetka. Ko je bil vratar Diego Alves že premagan, pa je Andaluzijce v 94. minuti tekme po prostem strelu Cristiana Ronalda rešila prečka.

"Štiri točke zaostanka so v običajni ligi nekaj normalnega. Igrali smo dobro, zmagali smo 15 tekem, izgubili le eno in trikrat igrali remi, a to ni dovolj. Morali bomo biti še boljši," je sklenil Mourinho.

Pellegrini ne najde odgovora na težavo z imenom Barcelona
Če se je Real opekel pri moštvu, ki ga je Barça 21. novembra lani na Mediterranu ugnala s kar 8:0, pa Katalonci nocoj niso imeli težav z Malago, ki jo vodi nekdanji trener galaktikov Manuel Pellegrini. Čilenec proti Barçi preprosto ne najde rešitve, tokrat so goste nogometaši Barcelone po golih Andresa Inieste, Davida Ville in Pedra popolnoma razbili že v prvem polčasu (3:0).

Barcelona je postavila nov rekord v številu točk na polovici sezone – imajo jih 52, pred tem so iz sezone 2008/2009 držali rekord 50 točk. Izgubili so eno samo tekmo – septembra 0:2 proti Herculesu.

Gostje so se v zaspanem drugem polčasu vpisali na semafor z zadetkom Portugalca Dude, ki je Victorja Valdesa matiral iz prostega strela. Barça se je hitro odzvala, Villa je zabil še drugič in postavil končni izid 4:1.

Zmaga Villarreala z golom s polovice
Nogometaši Villarreala so že v soboto z novo zmago – s 4:2 je na El Madrigalu padla Osasuna – poskrbeli, da bodo tudi po koncu 19. kola ostali na tretjem mestu lestvice Primere Divisón. Mrežo gostov je načel Argentinec Marco Ruben v 22. minuti tekme, ko je rutinirano premagal Ricarda.

V drugi polčas so odločneje krenili gostje iz Pamplone, ki so preko Madžara Krisztiana Vadocza v 47. minuti tekme izenačili na 1:1. Na gol gostov sta hitro odgovorila Ruben Gracia ''Cani'' – zadel je pravi evrogol s sredine igrišča (video)! – in Joan Capdevilla. A nogometaši Osasune, ki jih vodi nekdanji španski selektor Jose Antonio Camacho, so se z golom Javierja Calleja slabih 20 minut do konca tekme vrnili v igro. Vse dvome o zmagovalcu je razjasnil argentinski branilec Gonzalo Javier Rodrigues Prado, ki je v 84. minuti zabil za končni izid 4:2.