22 ogledov

Soldov odhod = Novakovićev gol

Milivoje Novakovic gol zadetek strel
1/11
Nogometaši Kölna so na prvi tekmi novega trenerja Franka Schaeferja premagali München 1860 (3:0). Drugi gol je prispeval slovenski reprezentant Milivoje Novaković. Mišo Brečko odigral vso tekmo.

Köln po odhodu Zvonimirja Solda začenja novo poglavje v svoji zgodovini, pri kozličkih pa seveda upajo, da bolj uspešno. Hrvaški trener, ki je imel precej "barvito" zgodovino tudi s slovenskim napadalcem Milivojem Novakovićem, je po ligaškem porazu končno dobil košarico, tako da je Kölnčane na torkovi pokalni tekmi prvič vodil (bojda začasni) nekdanji trener mladinske ekipe Frank Schaefer.

Tekmo sta, v nasprotju z "zadnjimi Soldovimi dnevi", začela oba Slovenca, tako Novaković kot Mišo Brečko. Po prvem polčasu brez golov so kozlički nato stopili na plin in z goli Novakovića, Martina Laniga in Lukasa Podolskega slavili. Köln je sicer prevladoval in bi proti deveti ekipi druge nemške lige lahko vodil že po prvih 45 minutah. Podolski in Novaković sta izjemno dobro kombinirala vse srečanje, v eni izmed njunih akcij pa je "Nova" nastavil zadetek kasnejšemu strelcu Lanigu, a je slednji zadel le okvir vrat. Zadetek Novakovića je bil pravo "remek delo" Podolskega, ki je kot na vrtiljaku nanizal nekaj nasprotnikov in idealno zaposlil slovenskega reprezentančnega napadalca za 2:0. Kmalu po tem je Novakovića zamenjal Taner Yalcin.

Takole ga je zabil Novaković:

Bayern na derbiju odpravil Werder
Dva zadetka Bastiana Schweinsteigerja sta presodila Werderju Bremnu na gostovanju pri Bayernu (2:1). Nekaj veselja se je po dolgem času spet vrnilo na Allianz Areno, čeprav je njihov nekdanji ljubljenec Claudio Pizarro za pristaniščnike zabil že v 2. minuti. Do pričakovanih zmag so prišli tudi drugi bundesligaši, Wolfsburg je v gosteh premagal Victorio Hamburg (3:1), Schalke spet tesno FSV Frankfurt (1:0), Kaiserslautern pa Arminio s hat-trickom Srdjana Lakića (3:0).