V četrtek sta se z obiska v Južnoafriški republiki (JAR) vrnila vodja projekta svetovno prvenstvo (SP) 2010 pri Nogometni zvezi Slovenije Aleš Zavrl in sekretar reprezentance Boštjan Gasser, ki sta se dogovorila še o zadnjih podrobnostih slovenskega domovanja na jugu Afrike.
Skupaj z Maradono
V teh dneh je bil v Južnoafriški republiki tudi argentinski selektor, legendarni Diego Armando Maradona. Argentinci bodo tako kot reprezentanci Nove Zelandije in Urugvaja v Polokwaneju bivali v istem hotelu kot Slovenija.
Hotel je sprejemljiv
Hotel, v katerem bo slovenska reprezentanca nastanjena pred tekmo z Alžirijo, je po Zavrlovih besedah sprejemljiv. Gre za manjše mesto z novim stadionom, ki bo odprt ta konec tedna, ko se bodo na miniturnirju pomerili trije južnoafriški klubi in danski Brondby. Gasser in Zavrl sta obiskala tudi stadion Petra Mokabeja, kjer bodo naši trenirali, nekaj minut pred njima pa si ga je ogledal tudi sloviti Maradona.
Vse za nemoteno delo
"Naredili bomo vse, da se bodo naši nogometaši počutili dobro, da bodo imeli na voljo vso potrebno infrastrukturo in da bodo priprave potekale nemoteno," pravi Zavrl. "Za zdaj smo lahko, tako pravi tudi selektor Kek, zadovoljni z izbranim," še pravi vodja projekta SP 2010.
Spali bodo z Diegom Maradono
Čeprav je do svetovnega prvenstva v nogometu še več mesecev, imajo na NZS že zdaj veliko dela. Slovenci si bodo hotel v JAR delili tudi z Argentinci.