13 ogledov

Srbi do točke v Cardiffu, zmaga Hrvatov

(Hrvaška - Islandija) EPA
Hrvaška je v četrtem krogu kvalifikacij za SP 2018 pred praznimi tribunami premagala Islandijo (2:0). Srbija je v 86. minuti prišla do pri točke proti Walesu (1:1). Visoki zmagi za Španijo in Italijo.

Hrvati so v obračunu ekip z vrha skupine I premagali prijetno presenečenje letošnjega EP Islandijo ter ji zadali prvi poraz. Oba zadetka za Hrvate je na stadionu Maksimir, kjer pa zaradi kazni krovne nogometne zveze po prejšnjih izgredih ni bilo navijačev, dosegel Marcelo Brozović. Prvega v 15. minuti, delo pa je dokončal v sodnikovem dodatku. Hrvaški uspeh je z rdečim kartonom tik pred koncem nekoliko pokvaril le Ivan Perišić.

Hladen tuš so na stadionu Ernst Happel na Dunaju doživeli Avstrijci, kjer ima selektor Marcel Koller po drugem porazu v štirih tekmah že precej skrbi zaradi službe. Tokrat so Avstrijo premagali Irci, edini gol pa je dosegel James McClean v 48. minuti. Gruzija in Moldavija sta se razšli z neodločenim izidom 1:1.

V tej skupini sta se pomerila še Wales in Srbija, njun dvoboj se je končal brez zmagovalca 1:1. Za vodstvo domačih je poskrbel prvi valižanski zvezdnik Gareth Bale, izenačil je Aleksandar Mitrović pet minut pred koncem.

Turčija se je dolgo mučila z ekipo Kosova, nazadnje pa v Antalyi zmagala z 2:0, v le štirih minutah sta v polno zadela Burak Yilmaz (51.) in Volkan Sen (55.).

Španija je ob koncu izdatno premagal Makedonijo s 4:0. čeprav je dva gola dosegla šele v izteku tekme v 84. in 85. minuti, prav tako rutinska pa je bila predstava Italije v dvoboju z malčkom Liechtensteinom, tudi zmaga je bila enaka kot španska s 4:0, tako da ekipi ostajata na prvem mestu lestvice te skupine s po desetimi točkami. Albanija pa je morala doma priznati premoč Izraelu, izid je bil 0:3.