20 ogledov

Srbi in Italijani gledajo z vrha

Antonio Cassano
1/10
Srbija in Italija sta zahvaljujoč zmagama zasedli prvi mesti v "slovenski" skupini C kvalifikacij za nogometno EP 2012. Anglija je slavila nad Bolgarijo, Portugalska s Ciprom le remizirala..
Reprezentanca do 21 let je v svoji sedmi tekmi kvalifikacij za EP leta 2011 v Velenju igrala neodločeno z Belgijo 2:2 (0:1). Slovenci tekmo pred koncem kvalifikacij nimajo več možnosti za napredovanje. Za Slovenijo, ki je tekmo končala le z devetimi možmi, sta zadela Rene Mihelič z bele točke, in Haris Vučkić. (STA)

Italijanska izbrana vrsta je pod vodstvom novega selektorja Cesareja Prandellija v Talinu zaostajala pol ure, potem ko je Estonijo v vodstvo popeljal Sergej Zenjov. Nato pa so po četrt ure v drugem delu azzuri dva gola dosegli v le treh minutah. Izenačil je v 60. minuti Antonio Cassano, zmago pa je našim zahodnim sosedom zagotovil Leonardo Bonucci.

Prva v "slovenski" skupini C je petkovo tekmo končala Srbija in se tako vsaj za nekaj ur povzpela na vrh lestvice. Po rezultatu sodeč ni imela težav s Ferskimi otoki, kjer se je v preteklosti Slovenija že opekla. Z zgodnjima goloma Danka Lazovića in Dejana Stankovića si je zagotovila pomemben kapital, v 90. minuti pa je posel dokončal Nikola Žigić. Srbija bo tudi naslednji nasprotnik Slovenije – v torek v Beogradu, kjer bo imela naša izbrana vrsta zavidanja vredno podporo s tribun. Že pred tedni je doma z obilo sreče Ferske otoke ugnala tudi Estonija, ki je kar dva zadetka – izid je bil 2:1− dosegla v sodniškem podaljšku.
FOTOGRAFIJE S SREČANJ ITALIJE IN ANGLIJE POIŠČITE V GALERIJI.

Ostajamo na Balkanu: Črna gora je z zadetkom koga drugega kot Mirka Vučinića premagala Wales. Hrvati so slavili v Latviji s 3:0. Zadetke so dosegli Mladen Petrić, Ivica Olić in Dario Srna. In še prelet nastopov nekaterih velesil. Francozi so se opekli proti Belorusiji in doma minimalno izgubili. Španija ni imela težav z Liechtensteinom, Nizozemska pa ne s San Marinom. Portugalci pa so doma le remizirali s Ciprom.