21 ogledov

Štirica Cavanija, ničla Matavža, zmaga Sarme

lacina traore, juri žirkov, andre wisdom liverpool anži evropska liga
1/20
Liverpool je proti bogatemu Anžiju, ki ga je doma premagal, v Rusiji izgubil z minimalnim izidom. Tim Matavž s PSV izgubil v Stockholmu (0:1), zmaga Samirja Handanovića z Interjem pri Partizanu (3:1). Nerazzurri so tako že v nadaljnjem tekmovanju.

Moštvo z Anfielda je v Rusiji, kot je letos v Evropski ligi že stalnica, nastopilo praktično v rezervni zasedbi. S to zmago je Anži na lestvici skupine A prehitel Liverpool. Ruski bogataši so slavili z golom Lacine Traoréja v 40. minuti tekme.

Young Boys so se v isti skupini po zmagi pri Udineseju izenačili z Redsi (3:2). Newcastle United je ostal na prvem mestu skupine D kljub remiju proti Clubu Bruggeu (2:2), se jim je pa na le točko zaostanka z zmago nad Maritimom približal Bordeaux.

Branilec naslova Atlético Madrid je na sosedskem obračunu brez prvega strelca Radamela Falcaa strmoglavil proti Académici Coimbri (2:0). Portugalci so tako končali stoodstotni niz Špancev v letošnji sezoni Evropske lige.

Handanović "branil vse", Inter naprej

PSV Eindhoven je po porazu proti švedskemu AIK padel celo na zadnje mesto v skupini F (0:1). Slovenski napadalec Tim Matavž je odigral celo tekmo, a je na koncu odločil gol Mohameda Bangure iz prvega polčasa.

Poraz PSV je še posolila visoka zmaga Napolija proti Dnipru (4:2). Pod Vezuvom je s kar štirimi zadetki zablestel fantastični Urugvajec Edinson Cavani.

Z Interjem si je igranje v nadaljnjem tekmovanju že zagotovil Samir Handanović, ki je z vedno boljšimi črno-modrimi v Beogradu premagal Partizan (3:1). Handanović je dobil gol v zadnjih minutah, potem ko so Milančani že visoko vodili z dvema zadetkoma Rodriga Palacia in Fredyja Guarína.

Ljubljančan je v vratih Interja prikazal novo izvrstno predstavo, podobno kot na prvi tekmi s proti črno-belim na San Siru je v obup spravljal napadalce srbske ekipe. "Handanović je branil vse," so zapisali pri športnem dnevniku La Gazzetta dello Sport.

V skupini I si je Lyon s četrto zaporedno zmago pri Athleticu Bilbau prav tako že zagotovil napredovanje (3:2), medtem ko Baske nad vodo drži le še teorija. Lyonu in Interju so se pridružili tudi Bayer Leverkusen, Hannover in Metalist Harkiv.