60 ogledov

Štirica Ronalda, Oblak prvi v skupini

(Real Madrid - Malmö)
1/21
Real Madrid je v šestem krogu Lige prvakov doma z 8:0 premagal Malmö. Njegov mestni tekmec, za katerega je celo tekmo branil Jan Oblak, je premagal Benfico (2:1) in zasedel prvo mesto v skupini. Izpad Manchester Uniteda.

Wolfsburg je preživel avtogol Josuhe Guilavoguija, ki je v 82. minuti poskrbel za izenačenje Manchester Uniteda in rdeče vrage za nekaj minut popeljal v izločilne boje Lige prvakov. Domači so se odkupili le tri minute kasneje, ko je z drugim zadetkom na tekmi za končnih 3:2 poskrbel Naldo in Wolfsburgu zagotovil nastop v osmini finala.

Prava nočna mora za United pa se je odvila v Eindhovnu, kjer je Davy Pröpper v 86. minuti zabil zmagoviti gol za domačo ekipo, ki se je s tremi točkami povzpela na drugo mesto skupine B in varovance Louisa van Gaala pospremila v Ligo Evropa.

Tekmo na Santiago Bernabéuu med Real Madridom in Malmöm, ki v tekmovalnem smislu ni odločala o ničemer, je najbolje začel Karim Benzema, ki je do 24. minute dosegel dva zadetka, v nadaljevanju pa je šov pred madridskimi navijači ukradel Cristiano Ronaldo, ki je od 39. pa do 59. minute nanizal štiri zaporedne zadetke.

Mrežo sta v nadaljevanju dokončno prerešetala še Mateo Kovačić v 70. in Benzema v 74. minuti. Slednji je s tem vpisal hat-trick. Real si je s 16 točkami zagotovil prvo mesto v skupini, ki prinaša ''lažjega'' tekmeca v nadaljevanju tekmovanja.

Slovenski vratar Jan Oblak je z Atlético Madridom gostoval pri nekdanjemu klubu in iztržil zmago z 2:1, ki Madridčanom zagotavlja prvo mesto v skupini. Domači nogometaši so Oblaka premagali v 75. minuti, ko je Konstantinos Mitroglou znižal na 1:2, Škofjeločan pa je v zaključku vzdržal ofenzivo portugalskega kluba in z nekaj dobrimi obrambami pripomogel k zanesljivi uvrstitvi med najboljših 16.

Manchester City je na srečanju z Borussio Mönchengladbach že zaostajal z 1:2, nato pa z dvema goloma Raheema Sterling poskrbeli za hiter preobrat, kateremu je piko na i dodal Wilfried Bony.

Sevilla je na domačem terenu premagala Juventus (1.0), Paris Saint-Germain pa je bil boljši od Šahtarja (2:0). Končni izid je v 86. minuti postavil Zlatan Ibrahimović.