17 ogledov

Štirje v eni točki

Paolo Guerrero je z dvema zadetkoma Hamburgerju prinesel zmago nad Schalkejem. Žurnal24 main
Po 25. kolu nemške Bundeslige je na vrhu lestvice ponovno velika gneča. Prva štiri moštva loči le ena točka. Gola Milivoja Novakoviča sta Kölnu prinesla zmago pri Prašnikarjevem Cottbusu (2:0).

Enkrat lahko igramo tudi slabo, in kot trener moraš to sprejeti. Stuttgart je bil mnogo boljši.

Lucien Favre, trener Herthe

Na vrhu lestvice nemške Bundeslige je po zmagi Hamburgerja nad Schalkejem z 2:1 ponovno velika gneča. Vodilna Herta ima le točko več od najbližjih zasledovalcev (Bayern, Wolfsburg, Hamburg). Očitno bomo do konca prvenstva spremljali še napet boj za prvaka. Na derbiju kola je v Stuttgartu vodilna Herta prvič po treh zmagah izgubila z 0:2. Spodrsljaj Berlinčanov pa sta ob Hamburgerju, kot je bilo že rečeno, izkoristila tudi preostala dva zasledovalca. Bayern je z golom Joseja Ernesta Sose doma premagal Karlsruhe. Wolfsburg pa je Arminio odpravil s 3:0.

Cottbus in Bojan Prašnikar nadaljujeta formo, ki jih vodi v drugo nemško ligo. Proti Kölnu (2:0) so doživeli že četrti zaporedni poraz, kozlički pa so z zmago še ohranili majhne upe na Evropo. Milivoje Novakovič je v 51. minuti najprej zabil svoj trinajsti, čez pet minut pa še svoj štirinajsti gol v tej sezoni. Sledjega je zabil iz enajstmetrovke, ki jo je tudi sam priboril, in zdaj na lestvici strelcev zaostaja le še za Vedadom Ibiševićem (Hoffenheim) in Grafitejem (Wolfsburg/18) ter Patrickom Helmesom (Bayer Leverkusen/17). Tako kot "Novagol" je celo tekmo v obrambi odigral tudi Mišo Brečko in v 63. minuti zaradi ugovarjanja prejel tudi rumeni karton.