110 ogledov

Struna zakrivil gol, nato sam zadel

Aljaž Struna Palermo Atalanta EPA
V 34. kolu italijanskega prvenstva je Juventus utrdil svojo prednost na vrhu, Roma pa si je praktično že zagotovila tretje mesto. Aljaž Struna je zabil svoj prvi gol v Serie A in Palermu prinesel točko. Poraz Samirja Handanovića proti Timu Matavžu, Josip Iličić je klonil v Vidmu.

Palermo se krčevito bori za obstanek in na domači tekmi proti Atalanti (Jasmin Kurtić ni bil v ekipi) so Siciljanci potrebovali zmago, da bi se približali rešitvi. Obetal se jim je celo poraz, ki pa ga je preprečil Aljaž Struna.

Slednji je začel v prvi postavi Palerma (medtem ko je Siniša Anđelković obsedel na klopi) in se vodstva veselil že v drugi minuti, z bele točke je zabil Franco Vázquez. V deseti minuti je Struna s prekrškom zakrivil enajstmetrovko, ki jo je v zadetek za izenačenje spremenil Marco Borriello.

Gostje so na začetku nadaljevanja povedli, nato pa je v 76. minuti Struna prišel do odbite žoge pred golom Atalante in jo potisnil v mrežo za svoj prvi gol v Serie A ter končni remi (2:2), s katerim so Siciljanci ostali v coni izpada.

Handanović in Iličić poražena, Cesar zmagal

Inter je s Samirjem Handanovićem gostoval pri Genoi in Ligi prvakov bržkone dokončno pomahal v slovo z minimalnim porazom (1:0). Edini gol je v 77. minuti zabil Sebastian de Maio, Tim Matavž je obsedel na klopi domačih.

Poražen je bil tudi Josip Iličić, ki je pri Udineseju igral od 72. minute. Fiorentina je klonila z izidom 2:1, ki je bil dosežen že pred vstopom gorenjskega vezista.

Še eno zmago je vpisal Chievo, doma je visoko premagal Frosinone (5:1), ki spada med kandidate za izpad. Boštjan Cesar je odigral vso tekmo za "leteče osle", Valter Birsa je sedel na klopi, gostje pa so že od 53. minute igrali le z deveterico.

Juve proti novemu naslovu

Juventus je z zanesljivo zmago nad Laziem (3:0) naredil enega zadnjih korakov proti novemu državnemu naslovu, pred Napolijem ima devet točk prednosti in lahko naslov proslavi že ta konec tedna.

V četrtek bo na sporedu še ena tekma, ko bo Carpi z Vidom Belcem točke rešitve iskal na gostovanju pri AC Milanu.