15 ogledov

Superpokal: Atlético pokoril Inter

Jose Antonio Reyes
1/15
Atlético iz Madrida je zmagovalec evropskega superpokala, potem ko je v Monaku z 2:0 premagal evropskega prvaka, milanski Inter.

1974: Ajax
 Atlético Madrid in Inter se na uradni mednarodni tekmi doslej še nista pomerila, na 35. izvedbi evropskega superpokala pa je na koncu zmagala ekipa, ki je lani osvojila 'manjšo' evropsko lovoriko in nasledila lanske zmagovalce superpokala iz Barcelone. Lovorika je tako ostala v rokah Špancev, svetovnih prvakov.

Potem ko v prvem polčasu nobena ekipa ni streljala v okvir vrat, ampak so vsi poskusi zgrešili gol, so se stvari v drugih 45 minutah obrnile. José Antonio Reyes in Kun Agüero sta v 62. minuti uprizorila dvojno podajo, prvi pa je zadel za vodstvo. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Samuel Eto'o v 75. minuti, ko je poskusil z glavo. Tekmo pa je odločil Agüero, ki je bil ob podaji Simaa z desne strani povsem sam pred vrati Julia Césarja. Priložnost za znižanje prednosti je za Inter imel Diego Milito z 11-metrovke, a mu je odlični vratar Atlética David De Gea strel obranil. To pa je bil tudi edini strel Interja v okvir Atléticovih vrat.

Že v začetnih minutah, ko po navadi nogometaši še preverjajo utrip tekme, je imel Inter prek Wesleja Sneijderja - volej - in Diega Milita s 14 metrov dve priložnosti. Nizozemec se je med drugim izkazal tudi v 29. minuti, ko je v kazenski prostor na glavo podal od Špancev pozabljenemu Walterju Samuelu, ta pa z nekaj metrov ni optimalno zadel žoge in tako je splavala po vodi naj priložnost prvega polčasa za Inter. Vešči prodor je na robu 16-metrskega prostora nekoliko kasneje uspel Samuelu Eto'oju, čigar strel tudi ni našel cilja. Glavni igralec najlepših priložnosti za Atlético je bil Kun Agüero, ki se je v 6. minuti hudoval, misleč, da je bil nad njim prekršek za 11-metrovko. To ni ustavilo njegovih dejavnosti - v 34. minuti je imel najlepšo priložnost polčasa za Atlético, zadel pa bi lahko tudi v 42. minuti.