8 ogledov

Točka ni dovolj! Arsenal na -6.

Cesc Fabregas
1/14
V angleški Premier League sta bili v sredo zvečer odigrani dve zaostali tekmi. Arsenal je pri Tottenhamu iztržil le remi 3:3, kar pomeni, da jim pet tekem pred koncem Man United beži na šest točk.

Naslov prvaka Premier League za Arsenal bolj ali manj ostajajo le še pobožne želje. V mestnem derbiju s Tottenhamom so iztržili le točko (3:3), kar pomeni, da pet tekem pred koncem sezone za vodilnim Manchester Unitedom zaostajajo za šest točk. Tako Unitedu bolj nevaren postaja Chelsea, ki je v vse boljši formi, kar je dokazal z zmago s 3:1 nad Birminghamom.

Arsenal je začel zelo dobro, ko je že v peti minuti Cesc Fabregas našel Thea Walcotta in ta je za svoj 12. zadetek v sezoni premagal Heurelha Gomesa. A vodili so le 90 sekund, ko je predložek v sredino podal Vedran Čorluka in zadel je Rafael van der Vaart. V vratih topničarjev je bil tokrat Wojciech Szczesny. V nadaljevanju so gostje dobro igrali na sredini in premoč je z zadetkom za 2:1 kronal Samir Nasri (žogo je poslal med nogama Michaela Dawsona). Polčas številnih priložnosti je videl še dva zadetka: nekdanji topničar William Gallas je naredil napako in Robin van Persie je zadel za 3:1, kaj kmalu je iz voleja prekrasen gol dal Tom Huddlestone. V drugem polčasu se je hitra igra nadaljevala, za končnih 3:3 pa je "poskrbel" Szczesny, ki je podrl Aarona Lennona in Van der Vaart je hladnokrvno zadel z enajstih metrov.