24 ogledov

Tokrat se Real ni povsem izvlekel

Keylor Navas Profimedias
Real je na domačem igrišču presenetljivo remiziral in prvo mesto na lestvici prepustil Barceloni.

Če se je madridski Real v prejšnjem kolu še rešil na gostovanju pri Villarrealu, mu to tokrat na domači tekmi z Las Palmasom ni popolnoma uspelo. Tekma se je sicer začela po notah domačih, saj je že v osmi minuti po podaji Matea Kovačića v polno zadel Isco.

Od tu dalje so se za gostitelje, ki so v zadnem času zelo neprepričljivi, v gosteh so na primer klonili tudi pri Valencii, začele težave. Gostje s Kanarskih otokov so namreč že dve minuti po vodečem golu Reala izenačili, v polno je zadel Tana, v nadaljevanju polčasa pa so sprožili celo nekaj več strelov na tekmečeva vrata.

Drugi polčas se je začel z rdečim kartonom za Garetha Bala, že v 56. minuti pa so gostje izkoristili enajstmetrovko, čeprav je bil Keylor Navas zelo blizu obrambe. Le tri minute kasneje je kostariški vratar stekel iz vrat, a je bil pri žogi prej Kevin-Prince Boateng, ga preigral in žogo le še poslal v prazno mrežo. Ganec se je sicer prepovedanemu položaju izognil, ker je ob dolgi podaji še stal na svoji polovici terena.

Real je po predložku v kazenski prostor domačih zatresel prečko, streljal je Sergio Ramos, na drugi strani pa je nekdanjemu nogometaše Reala Jeseju Rodriguezu veselje preprečil Navas. Priložnosti so si na obeh straneh hitro sledile, eno izmed lepših je s strelom preko gola zapravil rezervist Karim Benzema, domače je v hitrih protinapadih še naprej ogrožal predvsem Jese.

Vse je kazalo na zmago gostov, nato pa je sodnik v 86. minuti gostom dosodil igranje z roko v kazenskem prostoru, Cristinao Ronaldo pa je zelo zanesljivo zadel za 2:3. Portugalec je nato udaril še v 89. minuti, ko je z glavo sprožil po podaji iz kota.

Pol ducata žog v mreži Sportinga

Precej lažje delo je imela Barcelona. Ta je gostila svojo redno stranko Sporting iz Gijona, ki tudi tokrat ni bil dorasel nasprotnik. Že po enajstih minutah je bil na semaforju izpisan rezultat 2:0, ob polčasu je bilo 3:1, po zadnjem sodnikovem žvižgu pa kar 6:1. Napad MSN si je razdelil zadetke,  Lionel Messi, Luis Suarez, odigral je le prvi polčas, in Neymar so bili natančni po enkrat.

Z zmago in ob kasnejšem remiju Reala je vodstvo na lestvici prevzela Barcelona, ki je bila še pred nekaj koli v izgubljenem položaju v boju za naslov. Madridčani so sicer odigrali tekmo manj od velikih rivalov.