Šport > Nogomet

Tomasson lovi rekord

Danski selektor Morten Olsen. Žurnal24 main
V sredo se bosta v novogoriškem športnem parku v prijateljski nogometni tekmi pomerili reprezentanci Slovenije in Danske. Zgodovina je močno na strani gostov. Pokukali smo v njihov tabor.

Slovenija se ne more ravno pohvaliti z medsebojnimi obračuni z Danci. Tri tekme, trije porazi ob razliki v golih 0:9. Skupna točka je poleg vselej zanesljive zmage Skandinavcev tudi nekdanji kapetan izbrane vrste Aleš Čeh, ki je poleg Đonija Novaka edini zaigral na vseh treh srečanjih.

"Gre za sila neugodnega tekmeca, ki nam nikakor ne ustreza. Tako po agresivnosti, kot po znanju, hitrosti in telesni pripravljenosti. Danci so tipični predstavniki skandinavskega nogometa," nam je povedal Čeh, ki danes v tretji ligi nastopa za Olimpijo Bežigrad, na aktualno reprezentančno problematiko pa gleda realno. "Nič ne gre čez noč. Cilj vsakega športnika je zmaga in uvrstitev na mesta, ki vodijo naprej, a potrebno je biti realen."

Nicklas Bendtner © Action Images

 
Tudi nekdanji Katančev "pit-bull" na sredini igrišča opozarja na pomanjkanje vodje med igralci. "Naravni vodja bi moral biti nekdo izmed trojice Nastja Čeh, Mile Ačimović, Aleksander Knavs. Ti so bili programirani za vodjo po zamenjavi generacij. A nihče od njih na žalost ne igra več. Gre za proces, ki traja."

Danci so v Slovenijo pripotovali v ponedeljek in isti večer že preizkusili igrišče na stadionu v Novi Gorici. Čeprav je večina njihovih igralcev vajena precej večjih aren, se s tem niso kaj prida obremenjevali. "Bomo tu igrali? Ne zgleda tako slabo. Morda stadion ni največji, vendar pa je najbolj pomembno, da je igralna površina dobra," je z nasmeškom povedal napadalec Arsenala Nicklas Bendtner , eden stebrov ekipe za prihodnje obdobje. "Potem, ko se nismo uvrstili na evropsko prvenstvo, želimo pokazati, da smo močna ekipa in igramo dober nogomet."

Bočni vezist Ajaxa Dennis Rommedahl o Slovencih ne ve nič, a ga to ne skrbi. "Ne vem veliko, vendar bomo pred tekmo gotovo dobili veliko podatkov od našega selektorja," pravi hitri 29-letnik, ki se veseli srečanja. "Igramo za državo in mednarodni nogomet je vedno bolj časten od klubskega, saj tega ne izkusi veliko igralcev. Povrh tega pa za reprezentanco igraš le nekajkrat na leto." Rommedahl je še dodal, da je fizično odlično pripravljen, saj v nizozemskem prvenstvu ni premora.

Jon Dahl Tomasson bo proti Sloveniji iskal 51. zadetek za Dansko. © Action Images

 
Napadalec Villarreala in kapetan ekipe Jon Dahl Tomasson se ne ozira nazaj. "To je naša prva tekma letos in seveda želimo zmagati. Pred reprezentanco je nov ciklus. Želimo pričakati kvalifikacije, ki se začnejo čez pol leta, dobro pripravljeni. Zgodovina v naših medsebojnih dvobojih ne pomeni nič. V sredo je nova tekma," pravi nogometaš, ki je v izbrani vrsti na 96 tekmah zabil 50 golov. Trenutno je na danski reprezentančni lestvici strelcev na drugem mestu, za že davno pokojnim Poulom "Tistom" Nielsnom (umrl je leta 1962) pa zaostaja za dva zadetka.

Zaradi poškodbe bo tekmo izpustil branilec Aston Ville Martin Laursen , ostali so zdravi.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.