28 ogledov

Tottenham po derbiju ostaja v boju za naslov

Tottenham EPA
Severnolondonski derbi se je končal po željah navijačev Tottenhama.

Chelsea je v zgodnjih popoldanskih urah gostoval v Liverpoolu pri Evertonu in v drugih 45 minutah nadigral domačine ter prišel do zmage s 3:0. Vsi trije zadetki so padli od 66. do 86. minute, mrežo domačih je z izjemnim strelom od daleč načel Pedro, v nadaljevanju pa sta z bližine v polno zadela še Gary Cahill in Willian.

Z zmago so modri pred največjim londonskim derbijem med Tottenhamom in Arsenalom edinemu še pravemu tekmecu v boju za naslov pobegnili na sedem točk razlike. A kasneje so do zmage prišli tudi Spurs.

Tottenham je na dvoboju s topničarji prevladoval, v prvem polčasu pa sta dve izjemni priložnosti zamudila Dele Alli in Christian Eriksen, a sta oba poslala žogo mimo ciljo, čeprav sta imela na voljo prazno mrežo. Danec je celo oplazil prečko. Arsenal se je nekoliko prebudil ob koncu polčasa, Hugo Lloris pa je v kot uspel odbiti natančen strel Aarona Ramseyja.

Odločitev je padla v dveh minutah. Ob koncu 55. minute so se domači kar nekaj časa sprehajali po kazenskem prostoru gostov, žoga je prišla do Eriksena, ki je sprožil, od Petra Čecha pa se je okroglo usnje odbilo do Allija. Temu ni bilo težko zadeti. Že v prvem naslednjem napadu domačih je Harry Kane v kazenskem prostoru padel ob Gabrielu, nato pa zanesljivo izvedel še enajstmetrovko. Gostje so poskušali v nadaljevanju prevzeti pobudo, iz ugodnega položaja je naravnost v Llorisa meril Theo Walcott, še bolj nevarni pa so bili domači, vendar je Čech uspešno ustavljal nevarne strele Kana, Tobyja Alderweirelda in Jana Vertonghena.

Arsenal v lovu na ligo prvakov tako ni izkoristil spodrsljajev obeh klubov iz Manchester Cityja. United je na Old Traffordu povedel ob koncu prvega polčasa iz podarjene enajstmetrovke, zadel je Wayne Rooney, Swansea pa je izenačil v 79. minuti po natančnem prostem strelu Gylfija Sigurdssona. Tudi City je osvojil le točko, na tekmi proti Middlesbrougu je dvakrat zaostajal. Meščani so tako kot njihovi mestni rivali dobili namišljeno najstrožjo kazen po padcu Leroyja Sanéja, natančen je bil Sergio Agüero, v 85. minuti pa je z glavo za končnih 2:2 zadel Gabriel Jesus. Za domače je v prvem polčasu zadel nekdanji nogometaš Cityja Alvaro Negredo, v 77. minuti pa je bil z bližine natančen posojeni igralec Arsenala Calum Chambers.

Sunderland se po sobotnem porazu že seli v drugo angleško ligo.