16 ogledov

Tretje mesto pripadlo Peruju

Paolo Guerrero Reuters
Tretje mesto na letošnji Copi Américi so osvojili nogometaši Peruja, ki so v malem finalu s 3:1 premagali nogometaše Venezuele. Trikrat je zadel Paolo Guerrero.

Perujce, ki so v polfinalu izpadli proti Urugvajecem, je v vodstvo popeljal William Chiroque v 42. minuti dvoboja. V drugem polčasu je v 59. minuti tekme sledila izključitev Tomasa Rincona, kar je nekoliko olajšalo delo Peruju. Varovanci Sergia Markariana so tako le nekaj minut kasneje povišali vodstvo na 2:0, ko je zadel Paolo Guerrero. Venezueli se je še uspelo vrniti v igro, ko je dobrih deset minut pred koncem dvoboja zabil Juan Arango. Toda, ko so v zadnjih minutah dvoboja zaigrali na vse ali nič, je na sceno stopil Guerrero, ki je z dvema zadetkoma v sodnikovem podaljšku poskrbel, da se je Peru na koncu veselil visoke zmage (4:1).