24 ogledov

Triglav znova med elito

Takole so nogometaši Triglava takoj po tekmi proslavili uvrstitev med najboljše
1/28
Dvomov ni več: v Prvo ligo napreduje Triglav Gorenjska, iz elitne druščine pa se je poslovil Interblock. Na povratni tekmi kvalifikacij so Gorenjci slavili s 3:0, Interblock pa je prejel kar tri rdeče kartone.

Prvi polčas so zaznamovale številne izključitve na strani Interblocka. Najprej je v 37. minuti predčasno pot pod prho izkusil Kamerunec Enow Tabot, ki je drugi rumeni karton prejel zaradi domnevnega simuliranja. V 44. minuti je nekdanji Kockar Janez Zavrl napravil prekršek nad gostujočim napadalcem Luko Majcnom, njegov soigralec, branilec Benjamin Gill je pri sodniku Damirju Skomini protestiral zaradi zgolj rumenega kartona, ki ga je ta pokazal Zavrlu. Skomina se ni obotavljal in Gillu pokazal drugi rumeni karton ter predčasno pot v slačilnico. Ugovarjanje Interblocka se je nadaljevalo, rdeči karton pa si je prislužil še Blaž Božič. Kockarji so tako drugi polčas nadaljevali zgolj z osmimi možmi. Na tribuni je kasneje zaradi ugovarjanja končal tudi direktor Nenad Protega.

Na začetku drugega polčasa so domači, ki so imeli bučno podporo več kot 2000 gledalev, kronali številčno premoč, ko je vratarja Ažbeta Juga premagal Dejan Mišić. Zanesljivo zmago domačih in ponovno uvrstitev v Prvo Ligo (nazadnje so bili med elito pred osmimi leti) sta pristreljala Dejan Burgar in Rok Dolžan.

Triglav Gorenjska | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Izjave po tekmi:

Željko Mitraković, nogometaš Triglav Gorenjska: ''Velik del posla smo naredili v Ljubljani. V Kranju smo morali pripeljati drugi polčas srečno h koncu. Videlo se je, da so bili Ljubljančani bolj živčni. Po treh rdečih kartonih je bilo jasno, kdo se bo na koncu veselil. Vprašanje je bilo le, s kakšno razliko bomo zmagali. Proslavljali bomo še dolgo v noč.''

Siniša Brkič, trener Triglava: ''Lahko je biti ob koncu pameten, sem pa zmago pričakoval. Prvi korak smo naredili na zadnji prvenstveni tekmi, ko smo si priborili kvalifikacije. V Ljubljani smo igrali sproščeni, saj so vsi pričakovali gladko zmago Interblocka. Poznalo se je, da je bil nasprotnik pod pritiskom, ki mu niso bili kos. Prepričan sem, da nas v prihodnji sezoni čaka veliko lepih trenutkov.''

Nenad Protega, športni direktor: ''Čestitam Brkiču in Triglavu za uvrstitev v Prvo ligo. S tem, ko so se uvrstili v Prvo ligo so več izgubili, kot dobili. Vse se zgodi z določenim namenom. Ne verjamem v naključja. Interblock bo z izpadom v drugo ligo samo pridobil. Ekipe ne bomo razpustili. Delali bomo naprej, ne vemo pa še, kdo bo trener. Pečečnik nam je pred dvobojem zagotovil, da ostaja na čelu Interblocka. Sojenja ne želim komentirati.''