23 ogledov

Trije goli Auxerrja, noben Birsov

Pred dnevi so tuji medijii Valterja Birso selili k enemu izmed klubov v angleški Žurnal24 main
Valter Birsa, ki ga angleški mediji povezujejo z Liverpoolom, Wiganom in Blackpoolom, je v 10. kolu Ligue 1 ob zmagi Auxerrja nad Parisom Saint-Germainom igral do 79. minute. Gola ni zabil.

Auxerre si je zmago nad Parisom Saint-Germainom kljub šoku v prvi minuti tekme, ko je za nogometaše iz prestolnice zadel Nene, zagotovil že v prvih 25 minutah, ko so varovanci Jeana Fernandeza mrežo domačinov zatresli kar trikrat. Delo je začel Mignot, nadaljeval Contout, zaključil pa Quercia. Slovenski reprezentant Valter Birsa je tekmo začel in na terenu preživel dobrih 79 minut, gola pa mu ni uspelo zabiti, tako kot mu je to uspelo na tekmi Lige prvakov proti Ajaxu.

Na sobotni tekmi je Rennes sicer izgubil proti Montpellierju (0:1), a ohranil vodilno mesto v Ligue 1, saj je drugouvrščeni St. Etienne zgolj remiziral proti Caenu (1:1). Rennes je kapituliral dve minuti pred polčasom, ko je Joris Marveaux ostal sam sredi kazenskega prostora in z glavo zadel za zmago. Točko St. Etiennu je osem minut pred koncem točko rešil napadalec Emmanuel Riviere, še naprej pa preseneča sveži prvoligaš Brest, saj je z zmago proti Bordeauxu skočil že na tretje mesto (2:0).

Marveaux (43)
RK: Mangane (83/Rennes); Bocaly (63/Montpellier)

Saint-Etienne : Caen 1:1 (0:1)
Riviere (82); El Arabi (39)

Sochaux : Toulouse 1:3 (0:0)
Tulasne (90); Congré (73, 90), Cetto (80)

Arles-Avignon :  Lyon 1:1 (1:0)
Djadjedje (36); Briand (47)

Paris SG. : Auxerre 2:3
Nene (1, 68/11-m); Mignot (4), Contout (11), Quercia (24), Birsa je igral do 80. minute

Lille : Marseille 1:3 (1:0)
Cabaye (26); Remy (53, 80), Gonzalez (71)