143 ogledov

Udinese nadigral Romo, med zaslužnimi tudi Slovenec

Epa
Slovenski vezist Sandi Lovrić je dosegel četrti gol ob zmagi Udineseja nad Romo (4:0).

Udinese je v 5. krogu italijanske nogometne lige proti Romi zmagal kar s 4:0 (1:0). Gol je dosegel tudi slovenski reprezentant Sandi Lovrić, ki je v 82. minuti postavil končni izid, v 63. minuti pa je prišel na igrišče.

Udinese je po nepopolnem krogu na četrtem mestu, na peto je padla Roma, obe ekipi imata tako kot tretja Atalatna po 10 točk. Eno več imata vodilni Napoli in drugouvrščeni Milan.

Destiny Udogie je za Videmčane zadel v peti minuti, nato sta bila uspešna še Lazar Samardžič (56.) in Roberto Pereyra (75.). Drugi slovenski igralec Udineseja Jaka Bijol je moral že v 17. minuti zapustiti igrišče.

Spezia je z 2:2 doma remizirala z Bologno, čeprav je dosegla le en gol. Simone Bastoni bil uspešen za domače v sodnikovem dodatku polčasa, Nizozemec Jerdy Schouten pa je v 54. minuti dosegel avtogol. Za Bologno je oba zadetka prispeval avstrijski reprezentant Marko Arnautović (6. in 64.), ki je s petimi goli sam na čelu lestvice strelcev.

Verona je igrala proti Sampdorii in zmagala z 2:1 (2:1). Tudi na tej tekmi je padel avtogol, pripisali so ga vratarju Sampdorie Emilu Auderu v 44. minuti, Josh Doig je štiri minute zatem v sodnikovem dodatku postavil končni izid. Sampdoria je sicer povedla, Caputo Caputo je bil uspešen v 40. minuti.

Cremonese je za uvod dneva gostil Sassuolo, slednja je po remiju z 0:0 vknjižila prvo točko.

Nogometaši Milana in Interja so v soboto igrali mestni derbi. S 3:2 je bil uspešnejši Milan. V prvem polčasu je Marcelo Brozović Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, popeljal v vodstvo, izenačil pa je Rafael Leao. V drugem delu sta Olivier Giroud in Leao poskrbela za vodstvo domačih s 3:1, v 67. minuti pa je Interjeve upe po ugodnem razpletu ohranil Edin Džeko, a modro-črnim ni več uspelo zatresti tekmečeve mreže.

Fiorentina je gostila Juventus in igrala 1:1. Napoli je na olimpijskem stadionu v Rimu premagal Lazio z 2:1. Za izbrance gostujočega trenerja Luciana Spallettija sta zadela južnokorejski branilec Min-Jae Kim (38.) in Gruzijec Hviča Kvarachelia (61.). Za Rimljane je vodilni gol dosegel Mattia Zaccagni (4.).

Krog bodo v ponedeljek končali Monza in Atalanta, Salernitana in Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja ter Torino in Lecce.