48 ogledov

United in City brez zadetka

Wilfried Bony EPA
V velikem derbiju angleškega prvenstva sta se tekmeca iz Manchestra razšla brez zadetkov.

Nogometaši obeh ekip so na Old Traffordu prikazali veliko borbenosti, želje in teka, a tekma ni postregla s priložnostmi. Zanimivih je bilo pravzaprav le zadnjih deset minut dvoboja med Manchester Unitedom in Manchester Cityjem.

Rezervist sinje modrih Jesus Navas je tako v 82. minuti prvič na tekmi streljal v okvir vrat, a je bil David de Gea na pravem mestu. Dve minuti kasneje je bilo precej bolj nevarno na drugi strani zelenice. Jesse Lingard, ki tokrat za razliko od tekme v Ligi prvakov proti CSKA ni začel dvoboja, je streljal preko Joa Harta, ga že premagal, a je žoga zadela prečko. Angleški reprezentančni vratar se je do konca tekme moral še enkrat izkazati, ugnati ga je poskušal domači branilec Chris Smalling.

S točko se je City zaradi boljše gol razlike vrnil na prvo mesto lestvice, kjer je manj kot 24 ur prebil Arsenal. Topničarji so že v soboto premagali Everton. Zmago so si izbranci Arsena Wengerja priigrali ob koncu prvega polčasa, ko so v slabih treh minutah dvakrat zadeli z glavo. Olivier Giroud, ki je po dolgem času znova zaigral v prvi enajsterici, je zadel po izjemno natančni podaji Mesuta Özila, Laurent Koscielny pa je mrežo zatresel po podaji s prostega strela, ki ga je izvedel Santi Cazorla.

Ob koncu prvega dela je Everton nekoliko srečno znižal zaostanek, po strelu Rossa Barkleyja je žoga zadela Gabriela in prevarala Petra Čecha. Ta se je izkazal v samem zaključku tekme, ko je zaustavil nevaren strel Gerarda Deulofeuja z roba kazenskega prostora, že prej pa se je na vsaki strani po enkrat zatresla prečka. Streljala sta Giroud in Romelu Lukaku. Özil je za Arsenal zadel še vratnico.

Po novem porazu so pri Aston Villi odpustili Tima Sherwooda, pod še večjim pritiskom pa se je znašel tudi strateg prvakov. Chelsea je namreč klonil pri West Hamu, Jose Mourinho si je drugi polčas moral ogledati s tribun, saj se znova ni strinjal s sodniškimi odločitvami. Razjezil ga je predvsem drugi rumeni karton, ki ga je ob koncu prvega polčasa prejel Nemanja Matić.

Vroči lokalni severni derbi je prepričljivo dobil Sunderland, ki je pred svojimi gledalci s kar 3:0 odpravil Newcastle.