21 ogledov

Usodna napaka Montpellierja? PSG prvi!

Giroud Montpellier EPA
Nogometaši Montpellierja so na zadnji tekmi pred zimskim premorom po vsej verjetnosti zapravili vodstvo na vrhu Ligue 1, potem ko jih je s 4:2 ponižal lanskoletni drugoligaš Evian. Paris Saint-Germain je tako s sredino zmago pri Saint-Etiennu skočil na vrh (1:0).

Montpellier se že nekaj kol igra s svojim vodstvom na vrhu Ligue 1, tokrat pa ga bo skorajda zagotovo izgubil, saj ga je več kot le presenetljivo premagal lanskoletni drugoligaš Evian. Vodilna ekipa lige je dobila tri gole v osmih minutah, drugouvrščeni Paris Saint-Germain pa je v sredo zvečer izkoristil priložnost in se z zmago pri Saint-Etiennu vrnil na vrh.

Aktualni prvaki Lille so oddaljeni še za točko več, potem ko so na nori tekmi proti Nici dobili gol v zadnji minuti (4:4). Četrtouvrščeni Lyon s porazom pri Valenciennesu ostaja pri 35 točkah (0:1).