20 ogledov

V izbrani vrsti ne, v klubih pa zabijajo

Milivoje Novaković je v 92. minuti zadel za zmago Kölna z 2:0. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Na tekmi proti Italiji in Severni Irski Slovenci niso dali niti gola, le nekaj dni kasneje pa so se v svojih klubih trije reprezentanti veselili zadetka. Že četrtič zapored je na Poljskem zadel Andraž Kirm.

Vratarji:
Samir Handanović (Udinese, Serie A). Z 2:0 so jih premagali nogometaši Lecceja. To je njihov prvi poraz po 12 tekmah. Po 628 minutah brez gola je Samirja premagal Andrea Bertolacci. Rekorden niz Sebastiana Rossija tako za zdaj ostaja nedosegljiv (929 minut).

Jasmin Handanović (Empoli, Serie B). Tretjič zapored je obsedel na klopi.

Vid Belec (Crotone, Serie B). Z 0:1 izgubili proti Pescari. Mladi Slovenec je branil vseh 90 minut.

Obrambni igralci:
Siniša Andjelković (Palermo, Serie A). Na drugi tekmi zapored je igro spremljal s klopi. Če so v prejšnjem kolu zmagali, so zdaj visoko izgubili (0:4).

Mišo Brečko (Köln, 1. Bundesliga). 90 minut je poveljeval obrambi, ki ni dobila gola in se veselila zmage 1:0 nad Nürnbergom. V drugem polčasu je dobil rumeni karton.

Najboljši strelci prve nemške Bundeslige:
1. Papiss Cisse (Freiburg) 19
1. Mario Gomez (Bayern) 19
3. Theofanis Gekas (Eintracht) 16
4. Lucas Barrios (Dortmund) 13
5. Lukas Podolski in Milivoje Novaković (oba Köln) po 12

Boštjan Cesar (Chievo, Serie A). S Sampdorio so igrali 0:0. Igral je v drugem polčasu.

Branko Ilić (Lokomotiva Moskva, prva ruska liga). Remi z Rostovom je spremljal s tribun.

Bojan Jokič (Chievo, Serie A). Tekmo je začel v prvi enajsterici, ob premoru pa mesto v igri prepustil Cesarju.

Matej Mavrič (Kapfenberg, prva avstrijska liga). Vodilna Austria jih je premagala z 2:0. Kljub vnetju tetive je igral celotno srečanje in si prislužil rumen karton.

Marko Šuler (Gent, Proleague). Tekma s Club Brugge se je končala z 1:1. Na zelenici je bil vseh 90 minut.

Vezni igralci:
Armin Bačinović (Palermo, Serie A). Bil je edini od četverice Slovencev, ki je začel tekmo, a bil poseden na klop v 52. minuti. Ob porazu z 0:4 proti Catanii ni pokazal veliko.

Valter Birsa (Auxerre, Ligue 1). S tretjeuvrščenim Rennsom so igrali 0:0. Igral je le v prvem polčasu, saj si je poškodoval gleženj.

Josip Iličić (Palermo, Serie A). Zaradi poškodbe z reprezentančne akcije ni bil niti na klopi.

Andraž Kirm (Wisla Krakow, prva poljska liga). Jagiellonio Bialystok so premagali z 2:0, enega od zadetkov pa je dal prav slovenski reprezentant. Zadel je na četrti tekmi zapored (letos ima že šest golov). Igral je od prve do zadnje minute. Prednost na prvem mestu so povišali na osem točk.

Robert Koren (Hull City, championship). Igral je dobro, pripravil nekaj priložnosti, a gola ni bilo. Poraz 0:1 proti Millwallu jih je pahnil na 11. mesto.

Aleksander Radosavljević (Den Haag, Eredivision). Dal je enega od treh zadetkov za zmago nad Utrechtom s 3:2. Igral je do zadnjega sodnikovega žvižga.

Maggio, Kirm | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main
Goran Šukalo (Duisburg, 2. Bundesliga). Odigral je celotno tekmo, a s soigralci klonil proti Greuther Fürthu z 1:2.

Napadalci:
Zlatko Dedić (Bochum, 2. Bundesliga). Igrajo ta ponedeljek proti Frankfurtu.

Zlatan Ljubijankić (Gent, Proleague). Igral je do 81. minute. Kljub igralcu manj so remizirali z 1:1.

Milivoje Novaković (Köln, 1. Bundesliga). Bil je junak velikih treh točk, saj je za 1:0 zabil v drugi minuti sodnikovega podaljška. To je njegov 12. gol v sezoni.

Tim Matavž (Groningen). Zaigral je prvič po poškodbi, a le zadnjih 14 minut. VW so premagali s 3:2.

Omenimo še ...
Elvedin Džinić je dal svoj prvi gol za belgijski Charloroi, a so vseeno z 2:3 izgubili z Eupenom. V drugi švicarski ligi pa je zadel Džengis Čavušević. Njegov Wil je z 1:3 izgubil proti Vaduzu.