10 ogledov

Van Gaal: "Dolgo bom proslavljal"

1/20
Nogometaši Bayerna so po zadnjem, 34. kolu Bundeslige tradicionalno ob prhanju trenerja s pivom proslavili 22. naslov prvaka. Bochum Zlatka Dedića je zavoljo poraza proti Hannovru izpadel iz lige.

Bayern, ki je že pred zadnjim kolom postal prvak, je pred zvedavimi pogledi Interjevega trenerja Joseja Mourinha premagal zadnjeuvrščeno Hertho s 3:1. Za 1:0 je zadel Ivica Olić, nato pa je dva zadetka dodal najboljši igralec sezone v Bundesligi Arjen Robben. To je že 22. naslov Bavarcev. Nizozemec Mark van Bommel je postal prvi tujec v vlogi kapetana Bayerna, ki je dvignil pokal za prvaka.

"Mislim, da si bodo navijači letošnje moštvo dobro zapomnili. Imeli smo najboljši napad, najboljšo obrambo in po mojem mnenju smo igrali tudi najbolj atraktiven nogomet v tej sezoni, kar je zame zelo pomembno. Nocoj bom zelo dolgo proslavljal,
" je dejal trener Bavarcev van Gaal, ki ni mogel uiti pivski kopeli.

Nogometaši Herthe, ki so tako izpadli iz lige, so se brez pozdrava od domačih gledalcev takoj po zadnjem žvižgu pobrali v slačilnico. Drugouvrščeni Schalke je remiziral z Mainzem, a bo vseeno nastopil v Ligi prvakov. Za Köln, ki je osvojil končno 13. mesto, je Mišo Brečko proti Nürnbergu odigral vso tekmo, Milivoje Novaković pa je vstopil v 76. minuti. Zlatko Dedić je prav tako pristal med rezervisti in igral od 61. minute. Bochum je izpadel iz lige.