26 ogledov

Vukušić kot nekoč Radanović

zmaga konec tekme veselje proslavljanje slavje
1/31
Hajduk je v infarktnem zaključku na Poljudu premagal Anderlecht z zadnjim strelom na tekmi (1:0). Na derbiju med Man. Cityjem in Juventusom remi (1:1), brez zmage tudi branilec naslova Atlético.

Pod Marjanom divja nora "fešta"! Hajduk je pred polnim Poljudom gostil belgijski Anderlecht in prikazal zelo slabo predstavo. Belgijci so bili verejtno celo srečanje boljši nasprotnik, na koncu pa jih je uničil Ante Vukušić. Tekla je že 96. minuta dolgega sodnikovega podaljška (zaradi bakljade Torcide), ko je Vukušić pobegnil in poskrbel za redko videni delirij na tribunah splitskega lepotca. "Ali je to mogoče?" (Je li to moguče?) - stavek, ki ga je pred leti na istem stadionu ob golu Ljubomira Radanovića izrekel sloviti komentator Mladen Delić -, bi lahko uporabili tudi leta 2010, še nadgradil pa ga je njegov edini pravi naslednik, komentator HTV Drago Čosić: "Vukušiću Ante, sinjski dijamante!" (Vukušić Ante, sinjski diamant)

Na koncu smo se zbrali, malo so nas podžgali tudi žvižgi. Sijajna zmaga, lahko ji rečem tudi zmaga ganeracije. Nocoj bomo slavili.
Mario Maloča

Prav Vukušić je bil tisti, ki je na tekmi zapravil dve največji priložnosti, ene redkih na srečanju za "bile". Ti so se nekako razigrali šele v zadnjih minutah, ko je Senijad Ibričić prišel do strela sredi kazenskega prostora, a mu je vratar strel ubranil. Ostalo je zgodovina in Vukušić, napadalec iz Sinja, si je s tem golom praktično dosmrtno zaogotovil zalogo "bevande" in "giric" na splitski rivi. "Težka tekma, a na začetku nas je stisnila tudi trema. Na koncu smo se zbrali, malo so nas podžgali tudi žvižgi. Sijajna zmaga, lahko ji rečem tudi zmaga generacije. Nocoj bomo slavili," je po tekmi dejal Mario Maloča.

Palermo brez Slovencev do pomembne zmage
Sicilski Palermo je po dolgem mučenju z gosti iz Lozane na koncu le prišel do pomembne domače zmage (1:0). Josip Iličić in Armin Bačinović do naslednje sezone seveda nimata pravice nastopa, zato pa je zmagoviti gol zabil Giulio Migliaccio.

Drugi hrvaški predstavnik v Evropi, zagrebški Dinamo, tokrat ni imel razlogov za veselje. Po fantastični zmagi nad španskim Villarrealom so modri tokrat padli v agresivni atmosferi Soluna, kjer jih je premagal PAOK(1:0). Na pomoč grškim "bratom" so prišli tudi navijači srbskega Partizana, zagrebčane pa je z golom v drugem polčasu potopil ravno njihov nekdanji igralec - Vladimir Ivić.

Remi med Cityjem in Juvejem, Atlético doma le do točke
Na derbiju kola sta si Manchester City in Juventus vzela točki (1:1). Na severu Anglije so bolje začeli belo-črni, ki so povedli s fantastičnim golom in strelom od daleč Vincenza Iaquinte. Ne najboljši prvi polčas se je končal z izenačujočim golom Adama Johnsona, ki je izkoristil lepo globinsko podajo Yaye Touréja. Malo priložnosti je bilo na sporedu vse do konca, ko bi kdo drug kot Alessandro Del Piero z izjemnim prostim strelom kmalu zadel za zmago, a se je žoga od prečke odbila točno na golovo črto. Branilec naslova Atlético Madrid je medtem v težavah, saj je že na drugi zaporedni tekmi ostal brez zmage. Na domačem Calderonu jim je proti Bayerju Leverkusnu točko rešil Simao (1:1).

Polovičen izkupiček Slovencev
Vsi štirje Slovenci so na tekmah drugega kola EL dobili priložnost za igro. Matija Škarabot in Marko Šuler sta ob remiju Genta proti Lillu (1:1) odigrala celo tekmo, medtem ko je Zlatan Ljubijankič vstopil v drugi polovici nadaljevanja. Miral Samardžić je proti Dinamu iz Kijeva dobil le drobtinice, a se je s svojim Šerifom zato lahko veselil velike zmage na derbiju vzhoda (2:0)

Nogometaši Zenita so že v prvi minuti povedli proti AEK in kmalu še povišali rezultat. Grki so jim z golom Liberopoulosa vrnili še pred polčasom, a je Danko Lazović spet zabil za Zenit, ki je imel takrat že igralca več.  Poraz Grkov, ki so v prvem kolu premagali prav Hajduk, je še dodatna pozitivna novica za Splitčane. Katastrofalno slab začetek tekme je preživel Napoli, ki je pri Steaui iz Bukarešte zaostajal že z 0:3, a jih je v igro vrnila izključitev pri domačih in gol Liuigija Vitaleja. Južnjaki so do konca speljali izjemen povratek, saj so po vstopu Mareka Hamška, ki je tudi sam zadel, izenačili v 90. minuti prek Edinsona Cavanija.

Liverpool je tekmo pri Utrechtu začel s Fernandom Torresom v prvi postavi, po tem ko so Redsi doma pustili Stevena Gerrarda. Merseysiderji so na začetku prevladovali brez pravih priložnosti, Nizozemci pa so kasneje prevzeli pobudo. Rdeči so bolje začeli drugi polčas in Torres je že po nekaj minutah za las streljal preko gola. Spet je bilo vse po starem, ko je Raul Meireles izbil poizkus Nizozemcev z golove črte, Torres pa je že v naslednjem napadu ostal sam, a ga je z izvrstno obrambo zaustavil vratar Michel Vorm. Slaba moštvena predstava Liverpoola na koncu ni zmogla prinesti več kot slabega remija brez golov.

Borussia Dortmund je na domači tekmi povsem nadigravala Sevillo, ki jo je prvič vodil Gregorio Manzano, na koncu pa so tik pred polčasom zabili Španci (1:0). Tudi nadaljevanje se ni začelo dobro za BvB, saj je Marcel Schmelzer hitro dobil drugi rumeni karton zaradi simuliranja, rumeno-črni pa do konca niso zmogli odgovoriti "sevijskim brivcem"...

Evropska liga, 2. kolo:

Skupina A:
Lech Poznan : Salzburg 2:0 (0:0)
Arboleda (47), Peszko (80)

Manchester City : Juventus Torino 1:1 (1:1)
Johnson (37); Iaquinta (10)

Lestvica: 1. Lech Poznan 4 točke, 2. Manchester City 4, 3. Juventus 2, 4. Salzburg 0.

Skupina B:
Atletico Madrid : Bayer Leverkusen 1:1 (0:1)
Simão (51/11-m); Derdiyok (40)

Rosenborg Trondheim : Aris Solun 2:1 (1:1)
Moldskred (37), Prica (68); Ruiz (43)

Lestvica: 1. Bayer Leverkusen 4 točke, 2. Aris Solun 3, 3. Rosenborg 3, 4. Atletico Madrid 1.

Skupina C:
Gent : Lille 1:1 (1:1)
Smet (5); Frau (21)
Šuler in Škarabot sta odigrala celo tekmo, Ljubijankič (vsi Gent) je igral od 65. minute.

Sporting Lizbona : Levski Sofija 5:0 (2:0)
Carrico (30), Maniche (43), Salomão (53), Postiga (61), Fernandez (79)

Lestvica: 1. Sporting Lizbona 6 točk, 2. Levski Sofija 3, 3. Gent 1, 4. Lille 0.