6 ogledov

Zadnjih 15 minut okroglega Ronalda

Ronaldo
1/13
Okrogli Ronaldo je dal zadnje slovo nogometu. Poslovilno tekmo je v Sao Paulu odigral proti Romuniji. V 15 minutah na zelenici je zgrešil tri lepe priložnosti. Z zadetkom Freda so Brazilci vseeno zmagali z 1:0.

Fred, ki je v 22. minuti zadel za zmago Brazilije nad Romunijo z 1:0, je 15 minut pred koncem srečanja sedel na klop, da je priložnost za slovo od domačih navijačev dobil 34-letni Ronaldo. Strelec 62 golov za brazilsko reprezentanco je februarja oznanil konec svoje bogate nogometne kariere. Imel je tri lepe priložnosti za gol, a je po srečanju pošteno priznal, da ga je kar nekaj preveč kilogramov oviralo, da bi lahko sprožil res nevaren strel.

Ronaldo je bil z Brazilijo dvakrat zlat na svetovnih prvenstvih. Na mundialih je dal 15 golov. Nogometno pot je začel pri Cruzeiru, vrhunec kariere pa konec 90. let in na začetku tega stoletja odigral pri Barceloni, Interju in Realu. Za slednjega je na 127 tekmah dal 83 zadetkov. Kariero je sklenil pri Corithiansu.

"Preveč mi ploskate. Oprostite mi. Imel sem lepe priložnosti, da zabijem gol na svoji zadnji tekmi, v svojih zadnjih 15 minutah, a mi to žal ni uspelo," je poslovilni govor ovit v brazilsko zastavo začel Ronaldo. "Lahko se vam le zahvalim za vso podporo, za vso ljubezen Brazilcev, ki ste mi jo dali v vseh teh letih. Počutim se izjemno ponosnega, da sem Brazilec in da sem bil del tega. Hvala za vse, kar ste storili zame med mojo kariero. Da ste me sprejeli, takšnega kot sem, da ste se z mano jokali in se smejali. To je izjemen občutek," pa so bile zadnje besede brazilskega napadalca.