21 ogledov

Zamenjal Birso in zabil prvakom

Jo-Gook Jung je postal Auxerrov junak. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Valter Birsa se je v 71. minuti tekme svojega Auxerre z Marseillom v 33. kolu Ligue 1 usedel na klop, junaštvo pa je prevzela njegova južnokorejska menjava. Lille je zadnjeuvrščeni Arles razbil s 5:0.

Olympiquu iz Marseilla ni uspel pobeg na vrh, potem ko je le remiziral z Auxerrom. Prvake je v vodstvo popeljal Mathieu Valbuena v 55. minuti, izenačil pa je južnokorejski napadalec Jo-Gook Jung, ki je v 71. minuti zamenjal prav Valterja Birso in šest minut kasneje zadel. Auxerre se je, oplemeniten z dragoceno točko, pomaknil dve mesti višje na lestvici – na 14. mesto.

Arles-Avignon je že davno odpisan iz francoske Ligue 1. Pravzaprav se nam kar malo smilijo. Na 33 tekmah so dosegli eno samo zmago, 11-krat so remizirali in to soboto doživeli še 21. poraz. Ta zadnji je bil še posebej boleč – Lille jih je ponižal s 5:0 in se tako spet zavihtel na prvo mesto prvenstvene lestvice. Še en dokaz več, da Arles ni zrel za prvo ligo: dali so le 14 golov in jih dobili kar 63.